www.svethardware.cz
>
>
>

Ovčí kartografové vyburcovali Google k akci na Faerských ostrovech

Ovčí kartografové vyburcovali Google k akci na Faerských ostrovech
, , aktualita
Uprostřed letošního léta nás zaujala nová "služba", kterou na Faerských ostrovech spustila Durita Dahl Andreassen. Nechtěla čekat, až si Google všimne její domoviny a zahrne ji do svého Street View, a tak vymyslela vlastní Sheep View.reklama
Faerské ostrovy jsou domov pro pouze 50 tisíc lidí, přičemž ovcí na nich žije na 70 tisíc. Jedna z nich byla využita pro spíše recesistický projekt Sheep View 360, když jí byla na záda připevněna 360° kamera a milá ovce pak byla vyslána do terénu. Výsledné video si můžete prohlédnout zde a jak je hned patrné, ovčí kamerový systém by si ze všeho nejvíc zasloužil pořádnou stabilizaci.


Mohli jsme také jen hádat, jak Google zareaguje, neboť do té doby byl už několikrát obyvateli Faerských ostrovů požádán, aby jejich ulice byly zmapovány službou Google Street View, na což nereagoval. Však toto místo není dle počtu obyvatel a hustotě zabydlení pro Street View zrovna atraktivní. Akce Durity Dahl Andreassen a jejích spolupracovníků jej však vyburcovala k činnosti. Tento projekt k propagaci využila i turistická kancelář Faerských ostrovů a mnoho lidí čekalo na to, jak Google zareaguje.


Google se rozhodl vyslat na ostrovy svého Street View trekkera, čili člověka, který na svých zádech nese celé zařízení pro zachycení materiálů pro Street View. Dále byly zapůjčeny samotné kamery a vyslán byl i tým z divize Google Maps, který má vyškolit místní obyvatele, aby mohli pořizovat kvalitní materiál. Stále se má přitom počítat i s ovcemi.

Nebudou to ale pouze obyvatelé Faerských ostrovů, ať ti lidští, nebo zvířecí, kteří budou moci pořizovat záznamy pro Google. Pokud se na ně vydáte jako turista, můžete si zajít do kanceláře Visit Faroe Islands v Tórshavnu, kde vám zapůjčí kameru Street View 360, takže budete moci sami přispět ke zmapování ostrovů. Google pak vyzývá, ať Faerské ostrovy mapujeme pěšky, z kola, auta, kajaku, hřbetu koně a využívat můžeme i selfie tyčky nebo zahradní kolečko.Zdroj: Google

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik