www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ovladače AMD Crimson obsahují chybu, náprava přijde dnes

Ovladače AMD Crimson obsahují chybu, náprava přijde dnes
, , aktualita
Aktualizováno: Někteří majitelé grafických karet Radeon po aktualizaci ovladačů na nejnovější Radeon Software Crimson ohlásili chybu, která jejich karty ohrožuje nedostatečným chlazením. AMD už tyto problémy uznalo a ještě dnes má přijít s opravenými ovladači.reklama
Problém je celkem jednoduchý. V některých případech se po aktualizaci na ovladače Crimson stalo, že ventilátory na chladiči grafické karty se zasekly na 20 procentech svého plného výkonu, a to nehledě na zatížení samotné karty. Je zřejmé, že takto nastavené chlazení by mohlo v krajním případě kartu i poškodit, ovšemv případě přehřátí by měla zapracovat ochrana v podobě podtaktování GPU, která je zahrnuta přímo ve firmwaru karty, a je tedy nadřazena ovladačům. A pokud by ani to nepomohlo, GPU se může kompletně vypnout.

Uživatelé udávají, že tato chyba se týká jen některých GPU, ovšem platí pro široké rozpětí karet od série HD 7000 až po nějnovější sérii 300. Zjistit ji můžete jednoduše monitorováním otáček ventilátoru, jeho podezřele tichým chodem i v zátěži a pochopitelně i tak, že výkon karty je podstatně nižší než dříve.


Společnost AMD už slíbila, že brzy bude mít připraven hot fix, takže na něj vyčkejte, pokud máte s chlazením a výkonem své karty nějaké problémy. A jak firma slíbila, tak vydala AMD Radeon Software Crimson Edition 15.11.1 Update, který má řešit nejen problémy s chlazením karet, ale také jisté specifické bugy ve hrách Just Cause 3, Fallout 4, Star Wars: Battlefront a Call of Duty Black Ops III.

Zdroj: wccftech

Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik