www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ovladače NVIDIA 364.72 mohou prý i poškodit grafickou kartu

Ovladače NVIDIA 364.72 mohou prý i poškodit grafickou kartu
, , aktualita
Uživatelé si na fórech hromadně stěžují na nové ovladače NVIDIA Game Ready 364.72, které byly vypuštěny v minulém týdnu. Krátce po sobě tak jde o již druhý případ, který ale vypadá ještě závažněji.reklama
Naposledy to byly NVIDIA 364.47 WHQL, které v mnoha případech poškodily systém, jenž musel pak být obnoven ze záložního bodu, nebo bylo nutné se daných ovladačů zbavit jiným způsobem. Nyní ale jde o ovladače NVIDIA 364.72 WHQL, jež byly vypuštěny s rozšířenou podporou pro VR headsety. Jak se objevilo na různých fórech i na tom oficiálním, po jejich instalaci mělo dojít i k poškození hardwaru, čili samotné grafické karty, což už je poněkud závažnější problém než modrá smrt systému Windows.

Pokud jste tedy dosud své ovladače neaktualizovali, je silně doporučeno to zatím nedělat, dokud se celá věc nevyřeší. Nemusíte se pochopitelně setkat rovnou s poškozením grafické karty, neboť udávané potíže jsou poměrně rozmanité, možná až moc: selhání počítače při bootu a restarty, BSOD, šedé a zelené artefakty ve 3D, poblikávání obrazu, obecně poškozený obraz a jeho zamrzávání, problémy s G-Sync, DSR a v nejhorším případě tedy i poškození hardwaru. Vypadá to tak na celou armádu šotků.

Je pravděpodobné, že se s takovými problémy ani nesetkáte, neboť se pochopitelně ozývají především ti, kteří je zažili. Ti varují obecně před celou řadou ovladačů 364 a ptají se, jak mohly tak problémové drivery projít WHQL certifikací.

Pokud snad máte s těmito ovladači problémy, které vám je znemožňují byť jen odinstalovat, můžete zkusit nabootovat v nouzovém režimu a zkusit nástroj Display Driver Uninstaller. Vypadá to ale, že nyní už bude obecně doporučováno bezprostředně před instalací nových ovladačů od NVIDIE vytvořit bod pro obnovení systému Windows.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek