www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Ovládací panely ve Windows 10 časem skončí

Ovládací panely ve Windows 10 časem skončí
, , aktualita
Pokud vás štve schizofrenie Windows 10, která pro konfiguraci systému obsahují jednak Ovládací panely, jednak Nastavení, máme dobrou (nebo špatnou?) zprávu. Ovládací panely časem skončí a systém se bude konfigurovat jen pomocí okna Nastavení.reklama
Desítkám se vyčítá jak funkční, tak vizuální schizofrenie. Část funkcí pro konfiguraci systému je dostupná pomocí původních Ovládacích panelů s tradičním designem a část konfiguračních funkcí je dostupná pomocí okna Nastavení s moderním minimalistickým designem. V budoucnu se to má změnit a přetrvá jen nový způsob konfigurace Windows 10.

Na Twitteru se jeden uživatel zeptal Gaba Aula z Microsoftu, proč v současnosti existují jak Ovládací panely, tak Nastavení. Na dotaz nejprve zareagoval Brandon LeBlanc z Microsoftu s tím, že Nastavení časem převezme i dosavadní funkce Ovládacích panelů. Gabe Aul posléze doplnil, že udržovat oba dva ovládací prvky znamená víc kódu a jeho složitější údržbu. Takže jednou dáme Ovládacím panelům sbohem.

To je dobrá zpráva pro všechny uživatele, které uvedená vizuální a funkční schizofrenie štve. Někomu ale zase bude třeba líto, že s Ovládacími panely zmizí i jejich tradiční design a zůstane jen moderní minimalistický design okna Nastavení. Ten se totiž nelíbí každému, takže řadu uživatelů tahle změna může naštvat. Microsoft se zkrátka a dobře nemůže zavděčit všem.

Nezbývá než doufat, že se časem sjednotí i další vizuální prvky nového systému, který zatím působí jako slepenec různých grafických stylů. Na to si stěžuje hodně lidí, ale teď to vypadá, že se věci nakonec pohnou žádoucím směrem. Tedy aspoň já se na vizuálně homogenní Windows 10 vyloženě těším. Někomu je sice grafická nehomogennost desítek lhostejná, ale já se přiznávám, že mě dost štve.

Od kvalitního systému očekávám i příjemný a pěkný design a v tomhle mě verze 10 zatím docela zklamala. Prostě mám pocit, že jsou desítky šité horkou jehlou a vizuálně mi připadají jako slepenec několika různých stylů. Jako kdyby na nich pracovalo současně několik designérů. Od kdy bude v systému jediné místo pro konfiguraci (tj. okno Nastavení) zatím není jasné.

Ale určité vizuální změny by údajně měla přinést už listopadová aktualizace Treshold 2. Podle všeho to vypadá například na nové ikony a další dílčí změny a novinky v designu.

Zdroj: Windows Central
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek