www.svethardware.cz
>
>

Ovládejte svůj server pomocí mobilní aplikace

Ovládejte svůj server pomocí mobilní aplikace
, , inzerce
Společnost Master Internet mění koncepci poskytování dedikovaných serverů. Nově je nabízí bez jakýchkoli závazků a včetně pokročilého nástroje na monitoring a vzdálenou správu HP Integrated Lights-Out (iLO).

Redakce Světa hardware není autorem tohoto článku a nezodpovídá za jeho obsah.


Představte si, že můžete své servery ovládat z jednoho místa kdekoliv na světě. Vše, co potřebujete, je chytré zařízení s připojením k internetu. HP ProLiant servery od Master Internet toto umožňují. Díky HP iLO je můžete ovládat kdykoliv a kdekoliv.

„Snažíme se zákazníkům nabízet to nejlepší, co aktuální vývoj v oblasti serverhostingu umožňuje,“ zdůvodňuje interní rozhodnutí Filip Špaček, provozní ředitel společnosti. Chválí také funkcionality HP iLO a prvenství Master Internet v jeho poskytování bez příplatku. „V Česku jsme zatím jediní, kteří poskytují přidanou hodnotu v podobě takto silného nástroje přímo v ceně dedikovaného serveru,“ dodává Špaček a přiznává, že k tomuto kroku přispěly i dlouhodobé úzké vztahy s dodavatelem řešení.


Jak se s iLOv4 pracuje?Dohledová karta HP iLO permanentně monitoruje a zaznamenává stav serveru. Přístup k ní je zajištěn prostřednictvím samostatného portu. „V rozhraní je dostupná také funkcionalita KVM a remote media, která výborně funguje i na mobilních zařízeních,“ oceňuje zdařilost technický ředitel Master Internet Martin Žídek.Zaujaly vás možnosti, které iLO poskytuje? Neváhejte, noví zákazníci mají po omezenou dobu možnost získat dedikované servery i s Essentials či Advanced licencí zdarma.


Chytrý administrátor aneb iLO ve zkratceHlavní výhodou iLO je fakt, že umožňuje monitoring bez přístupu do operačního systému a to včetně RAID řadiče. „Z pokročilých funkcí pak stojí za zmínku například power capping nebo integrace Active Directory a LDAP autentifikace,“ vypočítává Žídek přínosy licencovaných variant.
  • Out-of-band management s vlastním portem
  • Permanentní aktivní monitoring bez přístupu do OS
  • Celkem sleduje více než 1600 systémových parametrů
  • Integrovaná konzole KVM pro vzdálenou správu včetně virtuálních médií
  • Přístup i přes mobilní aplikaci, pro iOS i Android zdarma
  • E-mail alerting v případě nezvyklých situací
  • V pokročilé verzi Advanced i power capping nebo Active Directory, LDAP či Kerberos autentifikace


Špičkové servery HP ProLiant, nyní bez závazkůV aktuální nabídce sází Master Internet na servery osmé generace značky HP vybavené procesory ze serverové řady Intel Xeon. Inovovaná řada zvládá díky 22nm architektuře a trojrozměrným tranzistorům nepřetržitou zátěž při permanentním chodu. Mikroarchitektura procesorů Ivy Bridge poskytuje oproti klasickým tranzistorům efektivnější turbo boost za výrazně nižší spotřeby elektrické energie.

Master Internet navíc vychází vstříc zákazníkům, kteří ke startu svého businessu vyžadují špičkový server s minimálními vstupními náklady. „Vyslyšeli jsme volání po možnosti pořízení serveru bez nutnosti uvázat se poskytovateli na určité časové období. Dedikované servery tedy aktuálně nabízíme bez závazku,“ dodává Špaček.


Co vše obsahuje akční balíček?Akční sestava HP DL 320e je osazena výkonným procesorem Intel Xeon E3 1220v2 s frekvencí 3,1 Ghz a 8 GB RAM. Díky Hot swap technologii umožňuje výměnu disku za běhu a k dispozici je celkem 1 TB (2x500 GB) diskové kapacity. Kromě pronájmu serveru je součástí akčního balíčku i Essentials licence dohledové karty iLO4 včetně funkce KVM, duální konektivita ze dvou nezávislých linek a 100GB prostor pro privátní zálohování dat.
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek