www.svethardware.cz
>
>
>

Pád rublu přiměl Valve k omezení aktivací her dle regionů

Pád rublu přiměl Valve k omezení aktivací her dle regionů
, , aktualita
Společnost Valve se rozhodla, že bude omezovat aktivaci her dle regionů, což je bezpochyby reakcí na stále ještě probíhající pád rublu, ale nejen na něj. Bojuje tak proti těm, kteří využívají slabé měny pro levnější nakupování.reklama
Aktivace zakoupené hry tedy bude zohledňovat i region, čili polohu počítače, na němž se pokoušíme hru spustit. Uživatelé z bohatších zemí, respektive ze zemí s pevnou měnou, tak nebudou moci využívat dopady finančních turbulencí, které nyní postihly ruský rubl. Ještě v druhé polovině listopadu jsme si mohli 100 rublů koupit za téměř 50 korun, přičemž tento týden v úterý už to bylo pouze za 30 korun. To pak znamená, že bychom si za ruský rubl mohli prostřednictví Steamu nakoupit se 40% "slevou".

Valve tedy ohlásil, že hry zakoupené v Rusku a v celém Společenství nezávislých států nebude možné aktivovat v jiných regionech, respektive jde o omezení týkající se měny použité pro nákup. Ovšem takové omezení zdaleka nebude platit pouze pro Rusko a SNS, ve skutečnosti jde o komplikovaný systém zahrnující řadu světových zemí a měn, přičemž pro každou hru mohou platit jiné podmínky.

Konkrétně můžeme zmínit hru Crusader Kings II, pro kterou se týkají omezení také v Malajsii, Thajsku, na Filipínách, v Mexiku, Brazílii, Singapůru, apod. Nicméně nejde o to, že například hru zakoupenou v Mexiku můžeme hrát pouze v Mexiku, ale také v podstatě v celé Střední a Jižní Americe. Pro rozvinuté země pak tato omezení neplatí, přičemž v případě zmíněné hry se to týká japonského jenu, norské koruny, amerického i kanadského dolaru, britské libry a samozřejmě i eura. Tato omezení platí pouze pro nově zakoupené hry.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek