www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Palit uvádí na trh GeForce GT 710

Palit uvádí na trh GeForce GT 710
, , aktualita
Mezi nejlevnější karty s čipy NVIDIA GeForce bude nyní patřit i model firmy Palit s prostým označením GeForce GT 710. Určena je pro multimédia jako náhrada pomalého integrovaného GPU, ale moc výkonu pochopitelně nenabídne.reklama
Palit GeForce GT 710 je založena na 28nm GPU GK208, čili jde ještě o starší generaci Kepler, a označení patřící do série 700 je tak zcela v pořádku. Výrobce říká, že nám tato karta nabídne až 10násobný výkon v porovnání s integrovanými grafickými čipy, ovšem toto srovnání zahrnuje samozřejmě ta nejslabší iGPU. Lze předpokládat, že výkonnější GT3e nebo GT4e od Intelu by z takového srovnání vyšly lépe.

Co nám tedy nová GeForce GT 710 nabídne? Předně je třeba říci, že se stává v nabídce série 700 tím nejslabším modelem, hned pod GT 720, ovšem specifikace tomu moc neodpovídají. GeForce GT 720 má totit GPU GK208 osekané na 192 shaderů, 16 TMU a 8 ROP, přičemž taktováno je na výchozích 797 MHz. Palit GeForce GT 710 udává také 192 shaderů, takže můžeme počítat i se stejným počtem TMU a ROP, přičemž takt je 954 MHz, čili tato karta by měla být výkonnější než modely s GT 720, které se dají na trhu sehnat za ceny mírně přes 1100 Kč s daní.

Ale co paměti? GeForce GT 720 přicházejí s 1 nebo 2 GB paměti DDR3 či GDDR5 se 64bitovou šířkou sběrnice. Model od Palit má mít také 1 nebo 2 GB paměti se 64bitovou sběrnicí, ale pouze typu DDR3. Jenomže na trhu se stejně pohybují karty s GT 720, které mají v drtivé většině právě paměti DDR3 a modely s GDDR5 jsou výjimečné a podstatně dražší.

Palit GeForce GT 710 je nízkoprofilová karta s pasivním nebo aktivním chlazením, jež nabídne s dlouhou záslepkou výstupy Dual-link DVI, D-Sub a HDMI (Kepler již podporuje HDMI 2.0 pro 4K@60Hz se 4:2:0, ale zde to potvrzeno není). Podporuje rozlišení Ultra HD (4K), DirectX 12 a PhysX. Více informací o ní firma zatím nezveřejnila.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu
Pokud existuje nějaká oblast spojená s PC trhem, kterou v nejbližších letech čeká prudký a stabilní růst, jsou to SSD. A zvláště ta, která jsou určena pro rozhraní PCI Express, jichž je na trhu naštěstí stále více. Co je tedy dle odhadů čeká do roku 2020?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek