www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Partneři AMD mají nedostatek karet Fury

Partneři AMD mají nedostatek karet Fury
, , aktualita
Vypadá to, že společnost AMD nedokáže uspokojit poptávku svých partnerů a jejich zákazníků po kartách Radeon R9 Fury a Fury X, což se zdá být daleko závažnějším problémem než pískající chladicí systém nebo omezené možnosti přetaktování.reklama
Zájem o nové karty AMD Radeon R9 Fury X a Fury evidentně tedy je a pokud máme věřit uvedené zprávě, pak společnost AMD nedokáže svým partnerům poskytnout dostatek kusů, které by si mohli upravit ke konečnému prodeji. Není tajemstvím, že vývoj nových nejvýkonnějších Radeonů nebyl pro AMD zrovna jednoduchý. Firma musela jejich nástup několikrát odložit a problémy byly i s vodním chlazením, které se nakonec neukázalo tak tiché, jak bylo slibováno. Problémy ale evidentně s nástupem karet na trh neskončily.

Společnost AMD má přes deset AIB (Add-in-Board) partnerů, kteří kupují její grafické čipy či celé karty a snad všichni mají dnes v nabídce kartu Radeon R9 Fury X, čili v současné době nejvýkonnější herní model AMd. Ovšem pouze Asustek Computer a Sapphire Technology budou dle Hardwareluxx odzačátku nabízet o něco slabší kartu AMD Radeon R9 Fury, a to v limitovaném počtu. Později přijdou na řadu firmy Gigabyte Technology, MicroStar International, PowerColor a další.

Dle uvedené zprávy je výtěžnost čipů Fiji spíše nízká (rozhodně nižší v porovnání s čipy NVIDIA GM200 pro karty TITAN X a GTX 980 Ti), což není překvapivé vzhledem k tomu, že jde o čipy s 8,9 miliardami tranzistorů a zároveň nejsložitější kus křemíku, který byl kdy vyroben. Navíc tu jsou i paměti HBM, které jako nová technologie situaci rozhodně neusnadňují, stejně jako "silicon interposer", čili křemíková destička sloužící jako 4096bitové rozhraní mezi GPU a paměťmi HBM a dát dohromady celou sestavu je prý extrémně náročné. Nikde se ale nedozvíme, jaká je přesná výtěžnost čipů Fiji, čili kolik procent zmetků zůstane na jednom waferu a také kolik kusů dokáže firma Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. vyrobit. Výrobní cykly v TSMC ale trvají přes dva měsíce, takže je zřejmé, že případná náprava nemůže proběhnout rychle.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře