www.svethardware.cz
>
>

Patentový troll získal 15,7 milionu dolarů ve sporu o Bluetooth se Samsungem

Patentový troll získal 15,7 milionu dolarů ve sporu o Bluetooth se Samsungem
, , aktualita
Patentoví trollové žijí z toho, že podávají žaloby na společnosti, které podle jejich názoru porušili jejich patenty. Nyní se společnosti Rembrandt IP podařilo na Samsungu vysoudit 15,7 milionu dolarů za technologie související s Bluetooth.reklama
Patentoví trollové jsou společnosti, které samy o sobě nic nevyrábí, ale prodávají licence a hledají, nač by se daly naroubovat jejich patenty, aby mohly vysoudit nějaké peníze za jejich porušování. Jedním z nejznámějších patentových trollů minulosti je společnost Rambus a její paměti RDRAM. Další podobnou společností je Rembrandt IP, které se podařilo vysoudit 15,7 milionu dolarů na společnosti Samsung za technologie, které souvisí s rozhraním Bluetooth, ačkoli společnost sama nikdy u tvorby Bluetooth nebyla.


Bluetooth logo


Samotný Bluetooth byl vymyšlen v roce 1994 společností Ericsson. V roce 1997 si Gordon Bremer nechal uznat dva patenty US 8.023.580 a 8.457.228, které se týkaly komunikace různých typů modemů a modulace signálu. Až v roce 2007 si přečetl specifikaci Bluetooth od Samsungu a zjistil, že tento patent by se dal naroubovat na Bluetooth a že Samsung ho vlastně porušil. Samotný Bremer nicméně nikdy na tvorbě Bluetooth a technologie EDR, o kterou jde především, nespolupracoval. Přesto mu byl uznán nárok na odškodné.

Společnost Rembrandt IP vysoudila od Samsungu 15,7 milionu dolarů a Bremer z tohoto dostal 2,5 %, tedy nějakých 400 tisíc dolarů. Bremer má na sebe zaregistrováno přes 100 patentů a za necelých deset let, které pracuje jako konzultant pro Rembrandt IP, si už na nejrůznějších žalobách vydělal údajně přes 670 tisíc dolarů. Je pravděpodobné, že společnost půjde po dalších společnostech využívajících Bluetooth rozhraní, ostatně v žalobě na Samsung bylo několikrát zmíněno i jméno společnosti BlackBerry.

Zdroj: ArsTechnica, InsideCounsel
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek