www.svethardware.cz
>
>
>

Patriot ukázal flash paměti s USB Typem-C

Patriot ukázal flash paměti s USB Typem-C
, , aktualita
Jedná se jednoduchá a malá zařízení, která ani tak nepřekvapí parametry, ale spíše svým konektorem. Produkty ani nebyly ukázány v akci, pouze byly vystaveny na letošním Computexu. Co na nás Patriot přichystal?reklama
Patriot se řadí mezi společnosti, které mají konektor USB 3.1 Typ-C v oblibě. Už představil flash disky pro MacBook s tímto konektorem a teď si přichystal další flash paměti, i když parametry zaostávají a nenaplňují teoretické možnosti rozhraní USB 3.1.

Jejich rychlosti jsou slabé, u čtení to dělá 110 MB/s a u zápisu 20 MB/s. Už i paměti s USB 3.0 jsou rychlejší. Pro úplnost je nutné doplnit, že se na trhu objeví dvě kapacity: 32 GB a 64 GB. Ani v tomto případě jsme se tedy nedočkali zajímavých hodnot.

Co tedy může být na těchto flash discích zajímavého? Jedině cena. Parametry odpovídají levnějším flashkám, které běží například na USB 3.0. Patriot ale může cílit na uživatele, kteří si již pořídili zařízení s USB Typ-C.

Každopádně se jedná o další důležitý krok v nástupu konektoru Typu-C. Když by všechna zařízení byla drahá, port by neměl velké šance, aby se rozmohl. Pokud ale trh zavalí i levné periferie, tak uživatelům bude dávat smysl koupě počítače s tímto portem.

A pokud se na trhu objeví hodně zařízení, jako jsou televize, BlueRay přehrávače, které budou USB Typ-C podporovat, pomůže to v nástupu periferií. Jedná se o kruh, který se pomalu začíná roztáčet. Takže jisté je jen jedno, na trh začne přicházet čím dál tím více zařízení se zpětně nekompatibilním portem USB Typem-C.

Zdroj: KitGuru.net
Nejpopulárnější myši
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek