www.svethardware.cz
>
>

PC Building Simulator: postavte si virtuální počítač

PC Building Simulator: postavte si virtuální počítač
, , aktualita
Uživatelé PC jsou zvyklí na simulátory všeho druhu, tak proč by nemohli mít k dispozici i simulátor stavby samotného počítače? Nyní už takový je k dispozici, přesněji tedy zatím jen předběžná alfaverze PC Building Simulator.reklama
PC Building Simulator nevypadá ani tak jako hra, i když asi jak pro koho. Jak je vidět, jedná se o 3D aplikaci, v níž stavíme virtuální počítač, a to s využitím reálných komponent a využívajíce předem daný rozpočet. Pokud vás to zajímá, můžete si ranou verzi PC Building Simulatoru stáhnout a vyzkoušet. Mluvíme přitom o verzi 0.01 určenou pro Windows i Linux.

McIntyre, autor tohoto softwaru aktuálně po nás chce především zpětnou vazbu, nápady na nové funkce či obsa a také informace o chybách. A pokud nemáte zájem si něco takového přímo zkoušet, můžete se alespoň podívat na dostupná videa.

Vývojář simulátoru uvádí, že si je vědom toho, že mnohé komponenty jsou dnes již zoufale zastaralé, ale jeho cílem zatím bylo zaměřit se na celkový koncept než obsah. Však právě obsah bude už vyžadovat "jen" vytvoření 3D modelů a jejich specifikací, takže nyní jde spíše o to, aby se celý systém dal dohromady. Vývoj hry byl také pozdržen tím, že autor si musel vyžádat povolení od různých výrobců hardwaru, aby mohl použít jejich produkty.


Jak se tedy tato hra hraje? V podstatě stejně jako při stavbě počítače, však jde také o simulaci. Začínáte s prázdnou skříní a do ní pak ve 3D enginu dáváte různé komponenty, a to včetně těch nejmenších, jako jsou prosté distanční sloupky pod základní desku. Postupně si vytvoříte celé PC.


Finální verze simulátoru nám chce nabídnout přesné modely komponent, které spolu budou muset být kompatibilní, takže by se mělo myslet třeba i na to, aby se do skříně vešel vybraný chladič, zdroj či karta. Dále bude k dispozici průvodce pro nezkušené a možná i něco navíc. Hra by tak měla posloužit i těm, kteří si později chtějí postavit reálnou verzi počítače ze simulátoru, takže jde i o slibný pracovní nástroj a jeho tvůrci nezbývá než držet palce, aby svůj projekt dotáhl do konce.

Zdroj: McIntyre.itch.io

reklama
Nejnovější články
Objevily se fotografie stroje od Elona Muska na hloubení tunelů Objevily se fotografie stroje od Elona Muska na hloubení tunelů
Zdá se, že Elon Musk se pouští do svého projektu s tunely. Už dřív zveřejnil na Twitteru svůj zájem o hloubení tunelů sloužících k transportu, nyní se objevily fotografie ukazující stroj na kopání tunelů.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  2 komentáře
QNAP TS-x53B: čtyřjádrové NAS s volným PCIe QNAP TS-x53B: čtyřjádrové NAS s volným PCIe
Společnost QNAP představuje řadu NAS serverů TS-x53B vybavených čtyřjádrovým procesorem, rozhraním USB typu C a také slotem PCI Express, který lze využít hned několika způsoby, což nám zajistí dostupné karty.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Prey přijde už brzy, jaké jsou nároky? Prey přijde už brzy, jaké jsou nároky?
Nadějná 3D akce Prey vyvíjená v Arkane Studios a distribuovaná Bethesdou přijde na trh už příští týden v pátek. Po letech spekulací, fám i obav o její zrušení se tak tato hra vrací v moderní podobě, aby navázala na původní kus z roku 2006.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Cassini úspešně proletěla mezi Saturnem a jeho prstenci Cassini úspešně proletěla mezi Saturnem a jeho prstenci
Na sondu Cassini jsme se naposledy zaměřili v době, kdy se už chystala na svůj premiérový průlet mezi Saturnem a jeho nejbližšími prstenci. Nebylo přitom vůbec jasné, zda sonda takový manévr vůbec přežije, ale podařilo se.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Acer Predator X27 podporuje HDR na 4K i vysoké obnovovací takty Acer Predator X27 podporuje HDR na 4K i vysoké obnovovací takty
Acer si připravil velice zajímavý herní monitor, který bude určen pro ty nejnadupanější herní sestavy. Nabízí totiž nativní rozlišení 4K, a to při obnovovací frekvenci až 144 Hz. Nádavkem tu máme také HDR, což znamená i vysoký jas.
Včera,  aktualita, Jan Vítek