www.svethardware.cz
>
>

PC Building Simulator: postavte si virtuální počítač

PC Building Simulator: postavte si virtuální počítač
, , aktualita
Uživatelé PC jsou zvyklí na simulátory všeho druhu, tak proč by nemohli mít k dispozici i simulátor stavby samotného počítače? Nyní už takový je k dispozici, přesněji tedy zatím jen předběžná alfaverze PC Building Simulator.reklama
PC Building Simulator nevypadá ani tak jako hra, i když asi jak pro koho. Jak je vidět, jedná se o 3D aplikaci, v níž stavíme virtuální počítač, a to s využitím reálných komponent a využívajíce předem daný rozpočet. Pokud vás to zajímá, můžete si ranou verzi PC Building Simulatoru stáhnout a vyzkoušet. Mluvíme přitom o verzi 0.01 určenou pro Windows i Linux.

McIntyre, autor tohoto softwaru aktuálně po nás chce především zpětnou vazbu, nápady na nové funkce či obsa a také informace o chybách. A pokud nemáte zájem si něco takového přímo zkoušet, můžete se alespoň podívat na dostupná videa.

Vývojář simulátoru uvádí, že si je vědom toho, že mnohé komponenty jsou dnes již zoufale zastaralé, ale jeho cílem zatím bylo zaměřit se na celkový koncept než obsah. Však právě obsah bude už vyžadovat "jen" vytvoření 3D modelů a jejich specifikací, takže nyní jde spíše o to, aby se celý systém dal dohromady. Vývoj hry byl také pozdržen tím, že autor si musel vyžádat povolení od různých výrobců hardwaru, aby mohl použít jejich produkty.


Jak se tedy tato hra hraje? V podstatě stejně jako při stavbě počítače, však jde také o simulaci. Začínáte s prázdnou skříní a do ní pak ve 3D enginu dáváte různé komponenty, a to včetně těch nejmenších, jako jsou prosté distanční sloupky pod základní desku. Postupně si vytvoříte celé PC.


Finální verze simulátoru nám chce nabídnout přesné modely komponent, které spolu budou muset být kompatibilní, takže by se mělo myslet třeba i na to, aby se do skříně vešel vybraný chladič, zdroj či karta. Dále bude k dispozici průvodce pro nezkušené a možná i něco navíc. Hra by tak měla posloužit i těm, kteří si později chtějí postavit reálnou verzi počítače ze simulátoru, takže jde i o slibný pracovní nástroj a jeho tvůrci nezbývá než držet palce, aby svůj projekt dotáhl do konce.

Zdroj: McIntyre.itch.io

reklama
Nejnovější články
Lexar uvádí USB 3.1 flashku JumpDrive Tough, vydrží téměř 150 °C Lexar uvádí USB 3.1 flashku JumpDrive Tough, vydrží téměř 150 °C
V nabídce USB flash disků se nově objevuje vysoce odolný model JumpDrive Tough. Zvládne pracovat v mrazu i za extrémního tepla, přežije vysoký tlak a nezahanbí se ani solidními přenosovými rychlostmi až 150 MB/s.
Dnes,  aktualita, Milan Šurkala
Kudrone, miniaturní dron do dlaně s podporou 4K videa Kudrone, miniaturní dron do dlaně s podporou 4K videa
Na Indiegogo byla spuštěna kampaň na maličký dron Kudrone, jehož cena zatím jen lehce přesahuje stovku dolarů. Umí přitom natáčet i 4K videosekvence, sledovat majitele a podporuje snadnou výměnu baterií pro pokračování v natáčení.
24.3.2017,  aktualita, Milan Šurkala,  2 komentáře
Platforma X399 s 16jádrovými Ryzen získává obrysy Platforma X399 s 16jádrovými Ryzen získává obrysy
O AMD jsme se nedávno dozvěděli, že se teprve chystá pořádně zaútočit na platformu Intel HEDT s procesory Broadwell-E, a to pomocé 16jádrových Ryzenů a platformy X399. Ta nyní už dostává přesnější obrysy.
24.3.2017,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Dell UP3218K: 32" obr s rozlišením 8K Dell UP3218K: 32" obr s rozlišením 8K
Dell právě vysílá na trh svůj nejnovější monitor, který je určen pro uživatele potřebující to nejvyšší dostupné rozlišení. Nenabídne totiž ani 4K, ani 5K, ale rovnou 8K čili celkově 33,2 megapixelů. Ovšem ani barvy nebudou dle všeho vůbec špatné.
24.3.2017,  aktualita, Jan Vítek
Razer zavádí svou měnu zGold a zSilver Razer zavádí svou měnu zGold a zSilver
Společnost Razer se rozhodla, že zavede vlastní virtuální měnu, a to ve snaze vytvořit "ucelenou ekonomiku pro hráče". Ti dostanou k dispozici zabezpečenou digitální peněženku zVault, kterou budou plnit mincemi zGold a zSilver.
24.3.2017,  aktualita, Jan Vítek