www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Pět zajímavých tipů na zlepšení Windows 10

Pět zajímavých tipů na zlepšení Windows 10
, , aktualita
Windows 10 jsou tu s námi už více než měsíc. Za tu dobu se objevily první kritiky, námitky, připomínky a řada námětů na zlepšení. Na možnosti zdokonalení desítek se teď podívali i redaktoři webu SuperSite for Windows a nabídli Microsoftu vlastních pět tipů.reklama
Richard HayRod Trent z výše jmenovaného webu se vzájemně shodli na následující pěti tipech na zlepšení Windows 10:
  • Volitelná instalace ovladačů – umožnit uživateli, aby si mohl individuálně zvolit, které updaty driverů se mají nainstalovat a které ne.
  • Notifikace o updatech ve Windows Store v Centru akcí – na uvedeném místě systému by se automaticky zobrazovaly informace o updatech aplikací, které si uživatel nainstaloval z Windows Store.
  • Živé dlaždice na desktopu – jde vlastně o obdobu gadgetů známých z Vist a ze sedmiček. Živá dlaždice by zobrazovala základní informace a poklepáním na ni by se v okně otevřela příslušná aplikace.
  • Zlepšený režim tabletu – obecně se soudí, že v porovnání s tím, co na tabletu umožňovaly verze 8/8.1 je režim tabletu je ve verzi 10 slabší. Takže odstranit tento handicap.
  • Lepší integrace Cortany – digitální asistentka prý potřebuje zlepšit svou integraci se zbytkem systému na desktopu.
Jelikož je na listopad plánována velká aktualizace Treshold 2 (respektive nyní November Update) a na příští rok dvě velké aktualizace na jaře a na podzim (někdy se o nich mluví jako o Redstone 1Redstone 2) není nikde psáno, že se oba pánové nemohou dočkat příjemného překvapení. A my s nimi, protože všechny jejich typy mají logiku.


Logo Windows 10


Přirozeně mi to nedalo a zkusil jsem dát dohromady vlastních pět tipů na vylepšení desítek. Samozřejmě odlišných od výše uvedených a nějak vhodně je doplňujících. Tady jsou:
  • Homogenní grafické uživatelské rozhraní – proč musí desítky vypadat jako dort od pejska a kočičky? Opravdu by nešlo dát systému jednotný vzhled, místo dosavadní schizofrenie několika grafických stylů?
  • Sjednocení Ovládacích panelů a Nastavení – vážně je nutné mít dvě místa, kde se nastavuje systém? Přece nemůže dát tolik práce obojí sjednotit?
  • Klasičtější vzhled aktivního okna – proč nemůže aktivní okno být odlišeno jinak než jen tenkým rámečkem okolo? Nemohlo by to vypadat jako dřív v sedmičkách nebo osmičkách?
  • Volitelné aktualizace – osobně mě tohle moc netrápí, ale z diskusních fór vím, že řadu uživatelů ano. Takže proč jim nedat možnost volby? Chápu potřebu kontinuálního vylepšování systému ze strany Microsoftu, ale když mají určitou možnost volby podnikoví (enterprise) uživatelé, proč ne všichni?
  • Lepší rozpoznávání hlasu Cortanou – trápím se s anglickou Cortanou už tři týdny a je to z její strany spíš takový pokus-omyl než nějaké solidní porozumění. Když mi pomocí daného mikrofonu rozumí ve Skypu jiný člověk a já jemu, proč mi často úplně špatně rozumí Cortana?
Pokud vám na základě mých tipů připadá, že hodně lpím na designu systému, máte pravdu. Sedmičky byly vizuálně nádherné, osmičky se mi až na počínající schizofrenní mix klasického a moderního vzhledu také líbily. Ale GUI desítek je jedním slovem nedotažené a spíš bych řekl, že je to několik stylů vizuálního rozhraní dohromady. Navíc nedbale a narychlo spíchnutých.

Jinak čtvrtý tip jsem ochoten vyměnit za lepší (mnohem lepší) prohlížeč Edge. Zatím je to ve srovnání se zavedenými prohlížeči spíš chudý příbuzný. A jelikož věřím, že určitě máte vlastní typy na vylepšení, pochlubte se s nimi v diskusi. Pokud s uvedenými tipy nesouhlasíte, neváhejte se ozvat.

Zdroj: SuperSite for Windows
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake
Společnost Intel nedávno vypustila do světa procesory generace Apollo Lake, čili nová slabá Pentia a Celerony navazující na Braswell. Nyní přichází Asus, který jeden z nich využívá na své nové základní desce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Hubble našel na Europě nejspíše silné vodní gejzíry Hubble našel na Europě nejspíše silné vodní gejzíry
NASA včera uspořádala videokonferenci, před níž ohlásila důležitý nález týkající se měsíce Europa obíhajícího kolem Jupiteru. Hubble na něm zachytil nejspíše silné vodní gejzíry, díky nimž bude daleko snadnější hledat známky života.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik