www.svethardware.cz
>
>
>

Phanteks Enthoo EVOLV: speciál pro vodní chlazení

Phanteks Enthoo EVOLV: speciál pro vodní chlazení
, , aktualita
Společnost Phanteks rozšířila svou sérii počítačových skříní Enthoo o nový model EVOLV. Jedná se o menší model pro základní desky typu Mini ITX, který je uzpůsoben především pro systémy vodního chlazení.reklama
V případě společnosti Phanteks jde o vůbec první model skříně pro desky Mini ITX, který se svou doporučenou cenou 80 USD nebude patřit mezi nejdražší. Založen je na klasickém materiálu, plechu SECC a zaměřen je především na systémy vodního chlazení, které v případě stísněných prostor malých skříní mají často daleko větší smysl než u velkých sestav s ATX deskou ve skříni Middle Tower. Konkrétně je vybaven speciálním rámečkem pro upevnění radiátoru vodního chlazení do horní pozice a také víceúčelovým rámečkem, do nějž se vejde vodní pumpa, expanzní nádoba také SSD nebo pevný disk.

Enthoo EVOLV ITX má celkem střízlivý design s ostře řezanými rysy, takže rozhodně neje o přeplácanou skříň. Její zpracování je jednoduché a připomíná malý tower se spodní pozicí zdroje. Vepředu se našlo místo pro velmi velký 200mm ventilátor PH-F200SP, který je také jediný v základní výbavě. Před sebou má prachový filtr a nasávat vzduch bude muset skrz úzké průduchy v předním panelu. Výhodou rámečku pro vrchní radiátor, jenž může nést až tři 120mm ventilátory, je možnost jeho snadného vysunutí, díky čemuž bude relativně snadné jeho čištění (či spíše profouknutí). Ani vrchní panel ale nevypadá na to, že by byl pro vzduch snadno propustný.

Skříň má rozměry 231 x 376 x 396 mm a je vybavena předním modulem se dvěma USB 3.0 a rovněž dvěma 3,5mm audio porty, jeden rámeček pro SSD a další pro dva 3,5" disky. Dovnitř se vejde až 13" karta (33 cm). Pokud si budeme chtít rozšířit pozice pro extra úložná zařízení, můžeme si dokoupit rámeček Drop-N-Lock SSD nebo zmíněný multifunkční rámeček pro pumpu, atd.

Výrobce k této skříni nabízí různé příslušenství jako 3,5" HDD rámeček (PH-HDDKT_01), SSD rámečky (PH-SDBKT_01/PH-SDBKT_02), rámeček pro vodní pumpu (PH-PUMBKT_01) nebo hub pro PWM napájení ventilátorů (PH-PWHUB_01). Samotná Enthoo EVOLV ITX dorazí na trh v tomto měsíci.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře