www.svethardware.cz
>
>
>

Phil Rogers opustil AMD a přešel k zeleným

Phil Rogers opustil AMD a přešel k zeleným
, , aktualita
Phil Rogers, který v AMD zastával vysokou pozici Corporate Fellow, opustil svého dosavadního chlebodárce a přešel ke konkurenční NVIDII. V té tak nyní již působí na pozici Chief Software Architect.reklama
Společnost AMD nedávno opustil Jim Keller, hlavní architekt procesorové architektury Zen, který však měl mít prostý důvod. Jeho práce na Zenu totiž skončila, takže odešel pracovat jinam, což ostatně učinil již dříve po navržení architektur K7 a K8. Phil Rogers byl ale dlouhodobým pracovníkem ve firmě AMD, v níž působil celkem 21 let od roku 1994.

Postupně se vypracoval až na Corporate Fellow, a to již před osmi lety, přičemž jde o tu nejvyšší pozici, jaké může inženýr ve své technické kariéře dosáhnout, tedy co se týče IT firem jako AMD a podobných. Někteří zároveň ještě zastávají pozice viceprezidentů nebo CTO (Chief Technology Officer), ale to nebyl případ Phila Rogerse.

Phil Rogers měl v AMD na starosti vývoj softwaru pro oblast Heterogeneous Computing, která se týká spojení výkonu CPU a GPU, a tedy především jednotek APU. Šlo tedy o důležitého pracovníka celé HSA Foundation (Heterogeneous System Architecture), v jejímž čele dosud stál. A právě to může být spojeno s jeho odchodem z firmy AMD, neboť teprve před několika měsíci byly dokončeny specifikace HSA 1.0, čili Rogers možná podobně jako Keller cítil, že má v AMD hotovo a odešel za příležitostí jinam. Můžeme spekulovat, že ve firmě NVIDIA využije své zkušenosti pro vývoj NVLink, čili rozhraní pro rychlé propojení procesorů a grafických karet. Ve svém profilu má Rogers napsáno prostě Compute Server Architect a společnost NVIDIA stejně jako AMD k jeho přechodu nevydala žádné oficiální vyjádření.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek