www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Philips uvádí 27" LCD s QHD a kvalitním zobrazením barev

Philips uvádí 27" LCD s QHD a kvalitním zobrazením barev
, , aktualita
Společnost Monitors & Displays Czech Republic skrývající se za značku MMD si připravila nový 27" monitor, který nabízí velmi slušné barvy a také rozlišení QHD. Je tak určen pro náročnější zákazníky.reklama
Dnes jsou tedy k dispozici už monitory s rozlišením 4K, ale mezi nimi není tak velký výběr a co se týče 27" panelu, pak rozlišení Quad HD (2560 x 1440) může leckomu bohatě stačit. Takový panel nabídne monitor Philips 272P4APJKHB vybavený panelem typu IPS-AHVA, jenž byl při výrobě zkalibrován s ohledem na maximální pokrytí barevného prostoru Adobe RGB. Vyjádřeno procenty jde o 99% pokrytí Adobe RGB a v případě sRGB to je 100%. Vedle toho je třeba zmínit 10bitovou hloubku barev a ještě šestiosé ladění PerfectKolor, s jehož pomocí si budeme moci barvy ještě upravit.

U LCD monitoru využitého pro práci s grafikou je také důležitá maximální uniformita podsvícení, které by mělo ideálně mít na všech místech panelu stejnou intenzitu. O to se snaží SmartUniformity, která má za úkol vyrovnávat rozdíly v podsvícení. Nechybí zde pak ani Flicker-free, která má zajistit, aby podsvícení nepoblikávalo, čímž se chrání zrak uživatele, který se méně zatěžuje.

Do výbavy monitoru patří ještě zabudovaná webkamera, USB 3.0 hub i reproduktory, funkce MultiView pro připojení dvou zařízení současně a rozdělení obrazovky a také je takřka povinností flexibilní základna (zde SmartErgoBase), která umožní nastavení výšky, naklopení či natočení a také funkci pivot.

Philips Brilliance 272P4APJKHB je již na českém trhu dostupný za doporučenou cenu 21.900 Kč včetně DPH. To je ale značně nadnesená cena, neboť v obchodech narazíme spíše na částky kolem 18 tisíc a někdy i mírně nad 17 tisíc.


ModelPhilips Brilliance 272P4APJKHB
Typ LCD panelu, úhlopříčkaIPS-AHVA LCD, 27 palců / 68,6 cm
PodsvíceníW-LED
Optimální rozlišení2560 x 1440 @ 60 Hz
Pozorovací úhly178° (H) / 178° (V), @ C/R > 10
Jas 350 cd/m2
Barvy1,07 mld.
GamutAdobe RGB 99%
Konektivita
  • USB: USB 3.0 x 3
  • Vstup signálu: DVI-Dual Link (digital, HDCP), DisplayPort, HDMI x 2
  • Sync Input: Separate Sync, Sync on Green
  • Audio (In/Out): PC audio-in, sluchátka out
StojanVýšková nastavitelnost: 150 mm
Pivot: 90°
Natočení: -65/65°
Náklon: -5/20°
Ekologie
  • Životní prostředí a energie: EPEAT Gold, PowerSensor, EnergyStar 6.0, RoHS, TCO edge
  • Recyklovatelný obalový materiál: 100 %
  • Recyklovatelný plast: 65 %
  • Neobsahuje rtuť ani olovo
StandardyRegulační opatření: BSMI, CE Mark, cETLus, FCC Class B, GOST, SASO, SEMKO, TCO 6.0, TUV Ergo, TUV/GS, WEEE

Zdroj: TZ Philips
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Elite: Dangerous Guardians jsou k dispozici jako beta Elite: Dangerous Guardians jsou k dispozici jako beta
Frontier Developments si pro nedočkavé vesmírné piloty připravili Elite Dangerous: Horizons Beta Upgrade Pass. Už nyní se tak můžeme podívat na to, co nabídne aktualizace 2.2 - Guardians. Ale nebude to zadarmo.
Včera,  aktualita, Jan Vítek