www.svethardware.cz
>
>
>

Philips uvádí univerzální dokovací stojan pro monitory

Philips uvádí univerzální dokovací stojan pro monitory
, , aktualita
Od společnosti Philips přichází na trh nové zajímavé zařízení určené pro ty, kteří by rádi u svého monitoru uvítali flexibilní stojan, který navíc jako bonus bude mít slušně vybavenou dokovací stanici ve své základně.reklama
Zařízení s celkovým označením Philips SB4B1928UB Monitor Stand and Universal Dock tedy poslouží dvěma účelům zároveň, ovšem podmínkou je to, aby daný monitor podporoval montážní systém VESA s roztečí otvorů 100 mm. Ten tak můžete na stojan přišroubovat, přičemž Philips doporučuje monitory s úhlopříčkou do 28 palců.

Stojan pak nabídne možnost nastavit výšku v rozsahu 120 mm, podporuje funkci pivot a pak můžeme také monitor natáčet do stran v rozsahu +/- 65 stupňů a naklápět v rozsahu -5 až 20 °.

K PC pak stojan připojíme pomocí rozhraní USB 3.0, na jehož energii se ale nemusíme spoléhat, protože tu je vlastní zdroj napájení, jak je ostatně vidět na fotografiích. Philips se přitom zdaleka neomezil pouze na rozhraní USB 3.0. Na zadní straně tak máme dva porty USB 3.0, přičemž ten se žlutým jazýčkem má posílené napájení pro rychlejší dobíjení mobilních zařízení (USB Battery Charging 1.2). Vedle toho tu je také RJ-45 pro připojení k Ethernetu, výstup DisplayPort i HDMI a nezbytný konektor pro připojení k počítači.

Na pravém boku jsou další dva USB 3.0, dva audio konektory pro mikrofon a sluchátka a čtečka pro SD karty. Stojan je tedy dostatečně vybavený na to, abychom jej mohli použít třeba s notebookem, jehož připojením pomocí jednoho kabelu si můžeme v okamžiku vytvořit desktopové pracovní prostředí. Stačí obrazový výstup základny propojit s monitorem a k ostatním portům připojit potřebné periferie.

Philips SB4B1928UB váží 3,4 kg a jeho rozměry jsou 310 x 261 x 463 mm (Š x H x V). Jeho vlastní zdroj mu může poskytnout až 120 W energie, ale typická spotřeba se má pohybovat pod 4 W. Zaplatíme za něj v přepočtu necelých 5000 Kč, do našich obchodů ale ještě nedorazil.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře