www.svethardware.cz
>
>
>

Phishing u Seagate, útočníci získali daňové dokumenty W-2 tisíců zaměstnanců

Phishing u Seagate, útočníci získali daňové dokumenty W-2 tisíců zaměstnanců
, , aktualita
Phishing může někdy pěkně zatopit a občas se jediný útok může týkat tisíců lidí. To se nyní stalo společnosti Seagate, která díky chybě jednoho zaměstnance útočníkům poskytla daňové dokumenty W-2 mnoha tisíců zaměstnanců.reklama
Společnost Seagate řeší zapeklitý problém. Firma se stala obětí phishingu, kdy útočníci poslali e-mail jménem CEO společnosti Stephena Lucza. V něm požadovali daňové dokumenty W-2 zaměstnanců společnosti. Poněvadž žádost vypadala jako pravá, jeden ze zaměstnanců odpověděl a údaje poslal. Bohužel nešlo o legitimní žádost a údaje mnoha tisíců zaměstnanců společnosti Seagate se tak dostaly do nepovolaných rukou.


Seagate logo


Úplně stejnou techniku použili útočníci i minulý týden u Snapchatu (opět jménem CEO společnosti požadovali W-2 dokumenty zaměstnanců). Seagate nabídnul dotčeným zaměstnancům dvouleté bezplatné monitorování účtů. Je pravděpodobné, že útočníci chtějí využít tyto údaje k neoprávněnému získání peněz, které se budou vracet z daní.

Zdroj: arstechnica.com, securityweek.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti
Už po nástupu pascalové karty TITAN X bylo jasné, že si NVIDIA někdy přichystá také její čistě herní verzi, kterou už můžeme označit za GeForce GTX 1080 Ti. Ta má dle aktuálních informací nastoupit v lednu vybavená GPU GP102.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala,  3 komentáře
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek