www.svethardware.cz
>
>
>
>

Pipo KB2: rozkládací mini PC s klávesnicí

Pipo KB2: rozkládací mini PC s klávesnicí
, , aktualita
Čínský výrobce Pipo navazuje na starší KB1 a přináší na trh minipočítač KB2, jenž byl změněn k nepoznání. Nejde již o prostou velkou klávesnici s integrovaným počítačem, ale o skládací zařízení, které je daleko skladnější.reklama
Čínská společnost Pipo ráda vyrábí originální PC v netradičních podobách. Jde například o stolní Pipo X9 s nakloněným dotykovým displejem nebo právě řada KB. Takto přitom vypadal model Pipo KB1, který vypadal jako prostá klávesnice s integrovaným touchpadem, jaká se často využívá pro ovládání počítače připojeného na televizor z pohodlí gauče. Pipo KB2 je ale o kus dál.

Přichází totiž v podobě malé rozložitelné krabičky, která již nemá svou dotykovou plochu, ale zato jí nechybí hardwarová klávesnice. Může nám tak připomenout třeba malou konzoli Nintendo Gameboy SP, ovšem uvnitř se nachází PC komponenty s procesorem x86.

Mozkem počítače je procesor Intel Atom Z8300-X5 z generace Cherry Trail pracující na taktu až 1,84 GHz, pak tu je na výběr mezi 2 GB a 4 GB operační paměti a 32GB nebo 64GB úložištěm a předinstalovanými Windows 10. Mezi rozhraní patří jeden USB 3.0, jeden USB 2.0, výstup HDMI, dále micro USB, napájecí konektor, audio jack a čtečka karet micro SD. Uvnitř máme modul Wi-Fi 802.11ac plus Bluetooth a také podporu WiDi pro bezdrátový přenos audia a obrazu v rozlišení Full HD. Dokonce se dovnitř vešla i baterie s kapacitou 2500 mAh, která má vydržet cca 2 hodiny.

Pipo KB2 bude na trhu dostupný od května, ale zatím není jasné, za jakou cenu a především to, kde všude bude tento počítač distribuován. Nicméně na náš trh by se dostat mohl vzhledem k tomu, že se na něm prodávají i jiné produkty značky Pipo, ale vypadá to, že model KB1 k zakoupení není (ovšem zmíněný Pipo X9 je, a to za cca 6000 Kč). Ten je podstatně větší, nelze jej složit a využívá také procesory Bay Trail, konkrétně Intel Atom Z3736F a Z3735F se 2 GB operační paměti. Díky větším rozměrům má k dispozici také rozhraní D-Sub i Ethernet a podstatně větší 6000mAh baterii.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů