www.svethardware.cz
>
>
>

Piráti se obávají, že DRM znemožní crackování her

Piráti se obávají, že DRM znemožní crackování her
, , aktualita
Dle jisté čínské skupiny zabývající se crackování her a jejich zbavování DRM ochrany je tu možnost, že do dvou let bude taková věc nemožná, nebo nadměrně obtížná. Objevuje se totiž mnohem propracovanější ochrana proti nelegálnímu šíření her.reklama
Nejde prý přitom o různé invenční ochrany, které hráče nelegální kopie zamknou ve výtahu (ve hře, pochopitelně) nebo mu předloží nepřemožitelné protivníky. Jde o klasickou DRM ochranu proti spuštění a hraní nelegálně získaných kopií, a především Denuvo. Tento systém byl již úspěšně použit ve hrách jako Dragon Age: Inquisition a stále je noční můrou pro crackery Just Cause 3. Tato hra od Avalanche byla vypuštěna na trh již na začátku prosince a i když se piráti hodně snaží, zatím nepřišli s potřebným crackem. Pokud si tak tuto hru vyhledáte třeba na torrentových serverech, uvidíte pouze verze Steam Preload nebo edice, v jejichž popisku stojí, že je třeba si počkat na crack.

Zakladatel 3DM cracker forum skrz TorrentFreak sdělil, že poslední fáze prolomení ochrany je prý příliš složitá a jistý Jun, který se o to snažil, to téměř vzdal. Byl ale přesvědčen, aby se snažil dále, ale zatím stále nedokázal uspět.

Je tedy zřejmé, že pokud budou hry chráněny tak dobrým systémem, může pirátská herní scéna rychle skončit. Aktuální verze Denuva nejspíše nakonec bude překonána, ale je naprosto jasné, že crackování her je stále těžší. Herní vývojáři pak budou pochopitelně takto kvalitní ochrany svých titulů vyhledávat, takže čím bude prolomení ochrany těžší, tím více her by ho mělo využívat. Navíc stačí, aby ochrana odolávala alespoň pár měsíců a bude to stačit, aby si mnoho natěšených hráčů kýžený titul raději koupilo, peníze putovaly do kapsy vydavatelů a herních studií a zajistily jejich přežití.

Ke konci herního pirátství mohou posloužit také různé slevové akce, jaké na konci minulého roku předvedl jako obvykle Steam i GoG (na tom ale zmíněný Just Cause 3 kvůli DRM nenajdeme). Ten, kdo je ochotný si počkat, si může nakoupit velice výhodně a ty tam jsou doby, kdy jsme si kupovali krabicové hry i za 2000 Kč a podobné slevové akce byly jako sci-fi.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře