www.svethardware.cz
>
>
>

Placené mody na Steamu: pomáhají, nebo spíše škodí?

Placené mody na Steamu: pomáhají, nebo spíše škodí?
, , aktualita
Od minulého týdne dostali vývojáři možnost prodávat na Steamu své herní modifikace, a to konkrétně na Steam Workshop. Peníze měly pomoci ke kvalitnějším modům, ale dokáží opravdu situaci vylepšit, nebo spíše škodí?reklama
Pokud má tedy vývojář nějaké modifikace pro existující hru zájem, může ji nabízet za peníze na Steam Workshop, který provozuje společnost Valve. Ta chtěla zajistit, aby vývojáři mohli do svých modifikací investovat více času a úsilí, které se jim pak vrátí i jinak než jen uznáním herní komunity, dobrým pocitem nebo v některých případech i získáním práce v herním studiu.

V souvislosti s tím se mluví především o hře The Elder Scrolls V: Skyrim, která je jednou z nejvíce modifikovaných her vůbec a my si můžeme stáhnout nové textury, zvuky, mody zásadně vylepšující grafiku, atd. V zatím experimentálním prodeji je na Steamu od čtvrtka k dispozici 20 placených modifikací.

Zní to tedy jako dobrá věc, ovšem ta může zcela změnit zažité zvyklosti, dle nichž byly vždy modifikace od běžných uživatelů ke stažení zdarma, díky čemuž nikdo soudný pak autorovi nevyčítal případné chyby a nedokonalosti. Pokud ale jsou takové modifikace placené, tento vztah autor-uživatel se zásadně mění na obchodní a zákazníci budou očekávat, že za své peníze dostanou fungující mod a nejlépe i podporu.

Navíc tu jsou i další potenciální problémy. Například již v pátek byl z nabídky stažen mod Art of the Catch od modderů Chesko a aqqh, neboť obsahuje i výsledky práce od modder a Fore, který ovšem nedostal svůj kus koláče. Dříve to samozřejmě nevadilo, ale jak jsou nově ve hře peníze, mohou vznikat nové problémy a spory, a že jich v případě hry jako Skyrim může vzniknout mnoho.

Jiní moddeři se zase ve velkém stylu pustili do prodeje svých produktů a začali nabízet volně stažitelné verze s reklamou, která po zakoupení modifikace zmizí. Ze zaplacených peněz přitom dostanou 25 procent a zbytek si rozdělí Valve a Bethesda. Gabe Newell z Valve řekl, že jeho firma bude monitorovat situaci a v případě potřeby zakročí a upraví podmínky. Ujistil také, že cílem je modderské komunitě i hráčům pomoci a pokud tomu bude něco překážet, to něco půjde pryč.

Uvidíme, zda se nabídka placených modifikací v příštích týdnech rozšíří i na další hry, nebo ji Valve naopak zruší.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře