www.svethardware.cz
>
>
>
>

PlayStation VR Aim: zbraň pro VR

PlayStation VR Aim: zbraň pro VR
, , aktualita
Sony potvrdilo, že letos na podzim přijde jeho headset pro virtuální realitu a s ním i 50 her. S touto várkou novinek přijde i nový ovladač ve tvaru zbraně, který přinese přesné míření do virtuální reality.reklama
Sony na E3 2016 ukázalo nejen hry a potvrdilo nejen, když přijde jejich PlayStation VR na trh, ale odhalilo i velmi zajímavý ovladač pro virtuální realitu. Ten má tvar zbraně, což je zásadní rozdíl oproti klasickým ovladačům, které jsou univerzální, takže patří jeden do každé ruky.

Mířit se může klidně i s ovladači od HTC Vive, když se umístí do vzájemné pozice, která představuje držení zbraně, potom fungují velmi podobně jako VR Aim od Sony. Nevýhodou Sony je v tomto případě fakt, že zbraň lze použít pouze na střílení. Jakmile budete chtít například hodit granát nebo vykonat jinou akci, zařízení VR Aim nebude schopno zaznamenat váš pohyb, a tak nespíše budou pro podobné úkony sloužit tlačítka na zbrani.

Na druhou stranu bude zbraň vtahovat do hry, navíc přenese pohyby ze skutečného světa do virtuální reality v poměru 1:1. To znamená, že o kolik pohnete zbraní ve skutečnosti, o tolik se pohne zbraň ve VR. To umožní opravdu přesné míření, které nebude zkreslovat.


Pro začátek bude zbraň určena pro hru Farpoint, která byla pro tuto zbraň speciálně vyvinuta. To zní velmi dobře, tak nezbývá než doufat, že hra bude povedená a že interakce se zbraní bude bezproblémová. Jedná o jedno z prvních ovládání ve tvaru zbraně, které bylo vyvinuto spolu s headsetem. Pokud už výrobce headsetu přidá nějaké ovladače, jsou naprosto univerzální. Příslušenství je jedním z kroků, proč má Sony velmi dobré vyhlídky na poli virtuální reality.

Zdroj: blog.us.playstation.com

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek