www.svethardware.cz
>
>
>
>

PlayStation VR by neměly používat děti mladší 12 let

PlayStation VR by neměly používat děti mladší 12 let
, , aktualita
PlayStation VR od Sony byl dříve známý pod kódovým označením Project Morpheus. Nyní se mnoho lidí těší na jeho oficiální uvedení. Společnost zveřejnila bezpečnostní pokyny týkající se právě tohoto VR headsetu.reklama
PlayStation VR je headset od Sony, který bude spolupracovat pouze se Sony PlayStation 4. Jeho OLED displej s rozlišením 2560×1440 px nabídne zorné pole 100°. Společnost by měla své zařízení pro virtuální realitu uvést 15. března, a dodržet tak svůj dřívější slib, že nám svůj headset předvede v první polovině roku 2016.

Společnost Sony zveřejnila bezpečnostní pokyny, které obsahují upozornění na pečlivé přečtení manuálu a následování instrukcí ohledně nastavení a používání. Dále se v nich pak píše, že je důležité vyklidit okolní prostor při používání headsetu a zajistit, aby na místo během používání neměly přístup děti a domácí mazlíčci. Instrukce také varují před možnou nevolností, dezorientací a rozostřeným viděním, které může používání headsetu u některých lidí způsobit.

Bezpečnostní pokyny také obsahují bod o tom, že PlayStation VR nemají používat děti, které jsou mladší 12 let.

Není přesně známo, proč Sony přišlo s takovým nařízením a ani proč si jako věkovou hranici vybralo právě 12 let. Existují spekulace, že je to proto, že headset není na malou dětskou hlavu stavěný či že by mohl malé děti ohrozit, a to například i po psychické stránce. VR je totiž ještě mladá, a tak nejsou její dopady pořádně odzkoušené. Krok Sony se tak zdá logický.

Zdroj: roadtovr.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře