www.svethardware.cz
>
>
>
>

Plextor M6e M.2: SSD karty se slušným výkonem

Plextor M6e M.2: SSD karty se slušným výkonem
, , aktualita
Společnost Plextor se rozhodla doplnit řadu SSD M6e o nové modely, které budou dostupné ve formátu M.2. To znamená, že tato SSD už nebudou svázána propustností rozhraní SATA 6 Gbps, a budou tak moci nabídnout vyšší výkon.reklama
Obecně se očekává, že příští týden na Computexu přijde smršť nových SSD, která budou určena právě především pro malé sloty vybavené dvěma linkami PCI Express 2.0 a očekávat můžeme také modely s rozhraním SATA Express. Na trhu totiž již jsou příslušné základní desky Intel s čipovými sadami 9 Series, které nabízí obě tato rozhraní, přičemž zajímavější rozhodně jsou právě M.2. To právě díky svým malým rozměrům, díky nimž se hodí také do mobilního světa a pak také kvůli tomu, že oproti SATA Express se třemi konektory a tlustým kabelem jde přeci jen o elegantnější řešení.

Plextor svá nová SSD pojmenoval M6e M.2 PCIe Gen2 x2 SSD a my můžeme už z fotografie vidět, že jde o dlouhé verze, přičemž jejich rozměry jsou přesně 22 x 80 mm. Jejich rychlost sekvenčního čtení se vyšplhala až na 770 MB/s a zápis je o něco slabší, ale přeci jen velmi slušný - 625 MB/s. Rychlost náhodného čtení 4kB bloků dat dosáhla 105 000 IOPS a v případě zápisu to je rovných sto tisíc.

Využity jsou zde vícejádrové kontrolery Marvell PCIe 9183, vyrovnávací paměť DDR3 DRAM a také paměti Toshiba Toggle NAND, přičemž Plextor dodal vlastní firmware. Na tyto modely je poskytována pětiletá záruka a dostupné budou ještě v tomto měsíci s kapacitami 128, 256 a 512 GB.

Co se týče specifikací jednotlivých verzí, pak nejslabší PX-G128M6e nabídne 256 MB DDR3 RAM, rychlost čtení a zápisu 770 a 335 MB/s (IOPS 96 a 83 tisíc), takže zde se bohužel nedočkáme rychlosti zápisu, která by se přibližovala uvedenému maximu. Tu nabídne až model PX-G512M6e vybavený 1 GB DDR3, který nabídne výše uvedené rychlosti čtení a zápisu, přičemž střední cestou je PX-G256M6e s 512MB DDR3 a rychlostmi 770 a 580 MB/s, přičemž IOPS odpovídají 512GB modelu.

Vedle toho si Plextor připravil také tři modely M.2 SATA, a to M6G 2280 (80 mm × 22 mm), M6G 2260 (60 mm × 22 mm) a M6G 2242 (42 mm × 22 mm), od nichž můžeme očekávat slabší výkony, ale více o nich výrobce neprozradil.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek