www.svethardware.cz
>
>
>
>

Plextor M6V: levná SSD s TLC

Plextor M6V: levná SSD s TLC
, , aktualita
Společnost Plextor si připravila nové modely levných SSD, které jsou založeny na pamětech NAND Flash s buňkami TLC. A vzhledem k tomu, že nedávno přišly na trh OCZ Trion také s TLC, není těžké uhodnout, kdo je výrobcem těchto pamětí.reklama
Plextor M6V jsou tedy založeny na nových TLC pamětech od firmy Toshiba stejně jako nedávno testované OCZ Trion 100. Ovšem od nich se mohou nové M6V značně lišit kvůli tomu, že nevyužívají kontroler od Toshiby, ale model SM2246EN od Silicon Motion. Ten má být poměrně levný, což se společně s použitými paměťmi má odrazit v celkově příznivé ceně těchto modelů.

Celá rodina Plextor M6V ale nebude nabízena jen v klasické 2,5" podobě s výškou 7 mm a rozhraním SATA 6 Gbps. K dispozici budou také M6GV v podobě 80mm karet M.2 a také M6MV pro rozhraní mSATA. Vybrat si budeme moci mezi modely s kapacitou 128 GB, 256 GB a 512 GB, přičemž tato nejvyšší verze bude jen v podobě 2,5" a M.2 formátu. Výkon bude stejný nezávisle na formátu.

Očekávat můžeme rychlosti čtení až 535 MB/s a zápisu 455 MB/s, přičemž čtení a zápis 4kB souborů byl ohodnocen 83.000 a 80.000 IOPS, což platí samozřejmě pro ten nejlepší případ, tedy 512GB model. Jak můžete vidět z následujících specifikací, 128GB a 256GB SSD trpí především při zápisu, a 128GB model je na tom špatně také s IOPS při zápisu. Vedle toho se jednotlivé verze liší ještě objemem DRAM cache.

OCZ Trion 100 využívají ještě SLC cache, která má sotva pár gigabajtů a slouží pro rychlý zápis dat. V případě, že se naplní a je třeba dále zapisovat, musí se už využít TLC paměti, přičemž rychlost jde rapidně dolů a může klesnout i pod 100 MB/s (viz recenze OCZ Trion 100). Otázka je, jak mají zápis řešený Plextor M6V, zda tedy používají také nějakou cache, což ale z uvedených specifikací nezjistíme. Výrobce zmiňuje akorát to, že využil pro kontroler vlastnoručně upravený firmware, který posunul jeho možnosti za hranici toho, co oficiálně zvládne.

Plextor M6V jsou již k dispozici v Japonsku a později mají dorazit také do Evropy. Ceny jsou v přepočtu 51, 85 a 236 euro, čili 1380, 2300 a 6400 Kč, což je poněkud podivné škálování, ale ceny v Japonsku bývají poněkud specifické a především vyšší. Počkejme si tedy na to, jaké ceny budou uvedeny v našich obchodech, ovšem zatím to vypadá, že půjde o jedny z nejlevnějších modelů.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek