www.svethardware.cz
>
>
>
>

Plextor má nová 2,5", mSATA i PCIe SSD

Plextor má nová 2,5", mSATA i PCIe SSD
, , aktualita
Společnost Plextor zabývající se výrobou úložných zařízení připravila novou řadu SSD, které přijdou ve třech formátech. Půjde o klasické 2,5" modely, dále o mSATA a nakonec o SSD v podobě karty pro PCIe.reklama
Plextor bude své M6 Solid State Drive Solution prezentovat již příští týden v Hannoveru, neboť tam odstartuje letošní CeBIT, čili po CES již druhý velký IT veletrh v tomto roce. Firma Plextor, nyní součástí Lite On, bude od 10. do 14. března v Business Center (Hall 15, Stand A18, Room 18) a Planet Reseller (Hall 15, Stand D21, Number 66).

Modely M6S, 2,5" SATA SSD, jsou tedy klasické modely, jež dosáhnou výkonu 520 MB/s při čtení a 440 MB/s při zápisu a co se týče náhodného 4K čtení a zápisu, tady jsou hodnoty 94000 a 80000 IOPS. Plextor zde využívá 19nm Toggle NAND Flash od Toshiby a neuvedený kontroler. K dispozici pak budou modely s kapacitou do 512 GB.

Pro mobilní počítače nebo také malé desktopy tu je M6M, SSD s rozhraním mSATA. Jedná se o obdobu předchozích M6S, která bude také k dispozici s kapacitou do 512 GB a slibuje naprosto stejné výkony.

Nakonec tu máme M6e, SSD pro rozhraní PCI Express, díky němuž dosáhnou přenosových rychlostí až 770 MB/s při čtemí a 625 MB/s při zápisu. IOPS pro 4K čtení a zápis činí 105000 a 100000. Výhodou také je, že M6e je rozpoznáno jako zařízení AHCI, takže nevyžaduje žádné speciální ovladače při instalaci systému a spolupracuje s UEFI BIOSem pro zkrácení času bootování. Společné má s předchozími modely to, že přichází s kapacitami do 512 GB.

Více detailů včetně cen a dostupnosti bude ohlášeno později.

Zdroj: techPowerup
Nejpopulárnější NASy
reklama
Nejnovější články
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek