www.svethardware.cz
>
>
>

Plume: miniroutery pro šíření Wi-Fi vaší domácností

Plume: miniroutery pro šíření Wi-Fi vaší domácností
, , aktualita
Pokud máte v domácnosti Wi-Fi router, který "nedostřelí" do všech jejích koutů a vy byste potřebovali lepší pokrytí, je několik způsobů, jak toho dosáhnout. Jedním z nich je také novinka na trhu, a sice Plume.reklama
O bezdrátových routerech se nedá říci, že by byl každý spokojen s jejich dosahem. S výkonem je to jiné, ale stačí pár zdí a ze silného signálu se stane vypadávající spojení s mizivou propustností. Můžeme si pořídit jiný router s lepšími anténami a třeba i s Beamformingem, různé extendery, natahat do potřebných míst kabely či využít rozvody elektřiny, anebo si můžeme vytvořit tzv. mesh network. Zařízení pro takovou síť, která s pomocí více bezdrátových zařízení pokryje Wi-Fi signálem celou domácnost bývala ale spíše drahá, což se nyní snaží zlepšit autoři Plume. Tyto miniroutery mají nabídnout to samé co dražší varianty a za podstatně nižší cenu.

Koncept je jednoduchý. Máme několik malých Plume, které zasuneme do volné elektrické zásuvky, přičemž do toho hlavního přivedeme lokální síť pomocí ethernetového kabelu (připraven je na 1Gb/s Ethernet). Ostatní Plume se připojí přímo k němu a budou řetězově šířit bezdrátový signál dál, takže naše zařízení se bude ideálně připojovat k tomu Plume, který poskytuje nejsilnější signál, a tedy i nejrychlejší spojení.

Pro spojení mezi sebou Plume využívají různá Wi-Fi pásma, aby si navzájem nerušily signál. Tvůrci také uvádějí, že Plume jsou schopny se učit z toho, jak používáme bezdrátovou síť a dle toho automaticky prioritizovat některá zařízení před jinými. Jde o takové automatické QoS, v němž budou upřednostněny třeba herní konzole nebo streamované video. Tato jednotlivá zařízení tak dokáží nahradit klasické řešení a my o nich můžeme uvažovat jako o takovém decentralizovaném routeru. Z toho, co výrobce prozradil, to však vypadá, že pouze jeden hlavní Plume je vybaven ethernetovým konektorem. Je tak škoda, že jím nejsou vybaveny i ostatní, abychom k nim mohli připojit síťová zařízení i kabelem.

Nicméně ani tak nejde o zařízení, která bychom mohli označit přímo za levná. V předprodeji každý Plume vyjde na 39 dolarů a poté budou prodávány za 49 dolarů a pak je tu z nějakého důvodu limit pro počet zakoupených kusů. To znamená, že si musíme pořídit přinejmenším šest Plume najednou, což znamená 234 USD v předprodeji a 300 USD v běžném prodeji. Dle výrobce má takové množství stačit na pokrytí domu se dvěma až třemi ložnicemi. První kusy Plume se mají dostat k zákazníkům někdy letos na podzim.

Zdroj: Plume
Nejpopulárnější access pointy a routery
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů