www.svethardware.cz
>
>
>
>

Po Pascalu Volta: chystá se plná řada GV104, 102 a 110

Po Pascalu Volta: chystá se plná řada GV104, 102 a 110
, , aktualita
NVIDIA ještě nedostala na trh celou plánovanou řadu grafických karet s čipy Pascal, ale už se můžeme podívat na to, co nám slibuje další generace GPU označovaná jménem dalšího velikána: Volta. Slibována je především přepracovaná architektura SM.reklama
NVIDIA se pochopitelně chystá vyslat na trh kompletní řadu GPU, jež budeme znát pod označeními GV104, GV102 a GV110. NVIDIA přitom opět slibuje velice výrazné navýšení výkonu na watt, a to téměř dvojnásobné oproti GPU Pascal, k čemuž jí má napomoci i zcela přepracované architektura Streaming Multiprocessorů (SM). Mimochodem, generace Volta byla chystána jako přímá náhrada za Maxwell, avšak mezi ně se ještě vmáčkly čipy Pascal a Volta byla odložena na rok 2018.

Dle Motley Fool, známého zdroje nezaručených informací původem z Číny, si má NVIDIA chystat výrazné vylepšení své grafické architektury, na niž se vývojové oddělení NVIDIE má už nyní plně soustředit, neboť z hlediska architektury Pascal už má hotovo. Jak už ale bylo zmíněno, vývoj generace Volta prováděný pod plnou parou začal už daleko dříve, jen byl na čas přerušen právě Pascaly. Odhaduje se mimochodem, že asi tříletý vývoj Pascalu spolkl mezi 2 až 3 miliardami dolarů.

Z toho všeho lze také vyvodit, že vývoj generace Volta už má leccos za sebou, a tak jej NVIDIA bude chtít v příštím roce dotáhnout do konce, aby mohla představit hotové produkty v roce 2018. Mluví se tedy o výrazných změnách takřka ve všech částech architektury, čímž by se měla Volta vzdálit generacím Maxwell a Pascal, jež si jsou podobné (alespoň z hlediska herních GPU GP106, GP104 a GP102). Zatím se ale nic neví o tom, jaké tyto změny budou. Už se ale očekává, že přinejmenším hi-endové herní karty využijí paměti HBM2, ale konec konců jsou tu i nové GDDR5X, jež zatím ve své aktuální 10GHz verzi zdaleka neřekly poslední slovo.

Zatím se ale můžeme pouze dohadovat a také předpokládat, že první konkrétní informace o generaci Volta přímo z úst zástupců NVIDIE uslyšíme někdy v příštím roce, a to pravděpodobně na GPU Technology Conference.

Zdroj: Motley Fool
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek