www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Počet aplikací ve Windows Storu dosáhl 200 tisíc, ale používá je někdo?

Počet aplikací ve Windows Storu dosáhl 200 tisíc, ale používá je někdo?
, , aktualita
Počet aplikací ve Windows Storu překročil hranici 200 000. Ale spíše než samotný počet aplikací na této distribuční platformě, jakkoli je vysoký, je podstatné, kolik lidí některé z těchto aplikací používá.reklama
Windows Store přišel spolu s Windows 8 jako tržiště především pro moderní aplikace (tj. Metro, respektive Modern UI). Spuštěno bylo spolu s uvolněním Windows 8 Consumer Preview koncem února 2012. Trvalo tedy tři roky, než počet nabízených aplikací dosáhl oněch 200 000.

Microsoft se svým tržištěm rozhodně nebyl první. Google Play zaměřený na Android zahájil činnost v říjnu 2008 a App Store pro iOS Applu dokonce již v červenci toho roku. Mac App Store pro OS X (opět Apple) pak byl spuštěn v lednu 2011.


Logo Windows Store


Windows Store se dostal na 40 000 aplikací v lednu 2013, na 100 000 téhož roku v červenci a na 150 000 loni v březnu. Mimochodem se sesterským Windows Phone Storem dohromady obsahují 585 000 aplikací.

To jsou sice na první pohled impozantní čísla, ale pojďme se na to podívat jinak. V úložišti jsou aplikace pro Windows 8 a 8.1. „Osmičky“ obou verzí ovšem představují z celkového počtu celosvětově instalovaných Windows jen necelou šestinu (přesněji 15.38 %), zatímco zbytek drží předchozí verze (viz obrázek). Když to celé poněkud zjednodušíme, dokonce ani 200 000 (možná úžasných) aplikací v úložišti nepřimělo naprostou většinu majitelů předchozích verzí k upgradu.


Zastoupení jednotlivých verzí Windows - únor 2015


Zajímavé by samozřejmě bylo vědět, jaká část uživatelů Windows 8 a 8.1 skutečně používá Metro (Modern UI) aplikace a stahuje je z Windows Storu. V Redmondu to samozřejmě ví, protože pečlivě analyzují data z tržiště (viz náš včerejší článek).

Microsoft má rozhodně ve světle všech uvedených čísel o čem přemýšlet. Jestliže se chce prosadit s Windows 10 obecně a v mobilním segmentu obzvlášť, musí dosáhnout přijetí tohoto systému. K tomu mu mimo jiné mají dopomoci univerzální aplikace použitelné od malého mobilu po obrovský Surface Hub (opět připomínáme včerejší článek).


Logo Windows Store


Ale pořád je tu jedna zásadní otázka. Chtěli vůbec uživatelé moderní aplikace, když je dosud většina uživatelské báze Windows jednoduše ignoruje, stejně jako ignoruje Windows 8 a 8.1? A budou chtít univerzální aplikace? A budou je chtít tolik, aby upgradovali na desktopu a opustili Android nebo iOS v mobilním segmentu?

Všechno ukáže čas a celý přechod na Windows 10 se může k nelibosti Microsoftu pěkně protáhnout. A jestli Windows 10 skutečně výrazně uspějí v mobilním segmentu, tak to bude přinejmenším překvapení, ne-li přímo zázrak.

Jak jste na tom s moderními aplikacemi vy? Používáte je? Chodíte na Windows Store a stahujete je? A jen ty zadarmo, nebo i ty placené?

Zdroj: WinBeta
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek