www.svethardware.cz
>
>
>
>

Podíl AMD na grafikách klesl pod 20 procent

Podíl AMD na grafikách klesl pod 20 procent
, , aktualita
V poslední době je vývoj podílu společnosti AMD na trhu se samostatnými grafickými kartami skutečně nelichotivý a v posledním období dokonce dále výrazně klesl a dostal se pod hranici 20 procent.reklama
Na trhu se samostatnými grafickými kartami dnes figurují dva hlavní rivalové, kteří si v podstatě rozdělují mezi sebe celý tento trh. Jde pochopitelně o firmy AMD a NVIDIA a je jasné, že pokud jedna svůj podíl ztratí, pak tato ztracená část putuje k jeho protivníkovi. Pokud tedy ve 2. kvartálu roku 2014, který znamenal i konec stabilního rozložení sil, mělo AMD podíl 38 %, pak NVIDII patřilo 62 %.

Od té doby dle Mercury Research podíl firmy AMD vytrvale klesal a v tomto roce se propadl dokonce na pouhých 18 procent, čili NVIDIA má už dokonce 82 procent. Graf ale pochopitelně končí zatím jen druhým kvartálem, takže se ještě do něj nijak nemohl vepsat nástup nové generace Radeonů. Potřebná čísla budeme mít až v říjnu, tedy po skončení tohoto kvartálu.

To by se měly projevit už také prodeje očekávaného Radeonu R9 Nano, jenž by snad měl dorazit na trh ještě v tomto měsíci a jde o velice očekávanou kartu díky slibované vysoké efektivitě a malým rozměrům. Otázka je pak ale cena, která nakonec určí, jaký budou mít o ni zákazníci zájem.

Doufejme tedy, že podíl firmy AMD půjde díky Radeonům 300 a Fury nahoru a nastane oživení, však tato firma potřebuje zvýšit tržby, které jí již klesly pod miliardu za kvartál. Někteří se ale obávají, že výsledky nebudou tak dobré kvůli problémům s dodávkami karet Fiji a také nespokojenosti řady zákazníků s tím, že řadové Radeony 300 jsou spíše jen přeznačené staré verze. Ale to ukáží až čísla týkající se prodejů, takže musíme počkat.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek