www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Podíl Windows 8.x konečně přesáhl 15 procent

Podíl Windows 8.x konečně přesáhl 15 procent
, , aktualita
Nový průzkum, jehož výsledky zveřejnil Net Applications, ukázal, že v poslední době se výrazněji změnily podíly desktopových operačních systémů, a to ve prospěch systémů Windows 8 a 8.1. Co se tedy změnilo?reklama
Systémy Windows 8.x, čili původní Windows 8 a novější Windows 8.1, společně dosáhly podílu 16,8 procent, tedy alespoň dle průzkumu Net Applications. Může za to tedy především nástup systému Windows 8.1, zatímco Windows 8 přinejlepším stagnují, ale to je celkem pochopitelné. Umožnil to především značný ústup starého systému Windows XP ze scény.

Windows 8.1 tak během jednoho měsíce povyskočil ze 6,7 % na 10,9 %, přičemž do té doby si udržoval jen velmi pozvolný růst. Je také zajímavé, že výrazný pokles podílu systému Windows XP náhle přichází až nyní, několik měsíců poté, co Microsoft oficiálně ukončil jeho podporu. Co se týče Windows 7, ty si udržují svůj mírný, ale stabilní růst, takže nyní drží podíl 53,1 procent.

Uživatelé tedy evidentně začínají opouštět systém Windows XP a je otázkou, jak s tím celým zamává nástup systému Windows 10, který nám vrátí klasické desktopové prostředí, přinese trošku předělané, ale jinak v podstatě staré dobré Start menu a řadu dalších vylepšení. Prozatím jsou Windows 10 ve stádiu veřejného testování, přičemž právě veřejnost je přijímá veskrze kladně. Na naše zkušenosti s tímto systémem se můžete podívat ve článku skrývajícím se pod tímto odkazem: Windows 10 Technical Preview: stojí za to?

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář