www.svethardware.cz
>
>

Podle britské vlády by měl být internet k dispozici všem

Podle britské vlády by měl být internet k dispozici všem
, , aktualita
Britská vláda se snaží jít s dobou. Nechala vypracovat zprávu, která vyzývá k právní definici internetu jako veřejné služby, která musí být k dispozici všem podobně jako voda nebo elektřina. Vláda to obhajuje zásadním významem internetu v současném životě.reklama
Výbor pro digitální dovednosti stanovený horní komorou britského parlamentu, tzv. sněmovnou lordů, zveřejnil zprávu, v které poukazuje na fakt, že Spojené království doposud zaostávalo za ostatními zeměmi, pokud jde o univerzální přístup k internetu, což má neblahý vliv na ekonomickou konkurenceschopnost Velké Británie v digitálním světě.

Navrhované řešení spočívá v právní rekvalifikaci připojení k internetu na veřejnou službu, která musí ze zákona být dostupná všem, stejně jako je tomu např. u vody či elektřiny.

Výbor ve zprávě argumentuje tím, že každodenní činnosti jako nakupování, používání telefonu či bankovnictví stále více vyžadují interakci s technologií. Digitální dovednosti (tj. dovednosti potřebné pro komunikaci s digitálními technologiemi) se tak stávají praktickými dovednostmi a samotné technologie nepostradatelnými nástroji, ke kterým by měl mít přístup každý.

Zpráva není nijak závazná a obsahuje pouze doporučení, nikoli konkrétní návrhy implementace. Nicméně ukazuje potřebu zákonem ošetřit stoupající význam digitálních technologií, zejména pak internetu, v každodenním životě. První zemí, která přidala přístup k internetu na svůj seznam lidských práv, bylo Estonsko.

Každopádně se jedná o poměrně velký politický krok a vzhledem k faktu, že Británii čekají v květnu všeobecné volby, si na politiku digitální budoucnosti Spojeného království budeme muset nejspíš ještě počkat.

Zdroj: arstechnica.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře