www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Podpora SLI bude u nových GeForce pouze pro dvě karty

Podpora SLI bude u nových GeForce pouze pro dvě karty
, , aktualita
Jen málo PC hráčů využívá dvě grafické karty v zapojení SLI nebo CrossFire a ještě méně jich využívá tři nebo dokonce čtyři karty. I proto se NVIDIA rozhodla, že bude podporovat jen konfigurace dvou karet v SLI.reklama
NVIDIA GeForce GTX 1080/1070 tak dostanou jen podporu dvou karet v SLI a pro tři až čtyři karty bude NVIDIA podporovat jen benchmarky a hrstku vybraných her. To ale drtivé většině uživatelů stejně nemusí vadit, neboť majitelů třech a více GeForce GTX 1000 bude rovněž jen hrstka, ovšem NVIDIA i tak dává najevo, že opravdoví nadšenci pro ni nejsou zajímaví a vícecestné SLI bude pro praktické použití nevhodné.

Mění se ale také to, že už nebude zapotřebí tzv. ‘enthusiast key’, neboli kód pro otevření možnosti zapojení 3 a 4 GeForce v SLI. Tato konfigurace bude podporována v budoucích ovladačích, jenomže, jak už bylo řečeno, bude fungovat jen benchmarcích a několika málo titulech.

Ve vyjádření NVIDIE k této záležitosti se píše, že s nástupem série GeForce 10 bude firma silně podporovat dvoucestné SLI s využitím nového High Bandwidth můstku s vysokou propustností, a to dvakrát vyšší než u klasických můstků. To bylo nutné pro plynulejší hraní ve vysokých rozlišeních. Pak také budou ovladače Game Ready obsahovat profily Game Ready Driver SLI speciálně vyladěné na dvoucestné SLI a pouze na ně.

To má rovněž herním vývojářům lépe umožnit využití dvou GPU pod DirectX 12 a také NVIDIA VR Works SLI. Pokud se nějaký vývojář rozhodne tyto technologie využít, nebude už jeho hra potřebovat SLI profily. Někteří se ale také mohou rozhodnout k tomu, že budou podporovat více než dvě karty v SLI, ale to už bude víceméně na nich a ne na NVIDII. Co se týče podporovaných benchmarků a jiných aplikací pro 3 a 4 karty, v nichž overclockeři zkouší výkon svých přetaktovaných sestav, mezi ně budou patřit Fire Strike, Unigine, Catzilla a další.

Zdroj: VideoCardz
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře