www.svethardware.cz
>
>

Podvodné maily se znovu šíří, fiktivní exekutorský dluh neplaťte

Podvodné maily se znovu šíří, fiktivní exekutorský dluh neplaťte
, , aktualita
Českým internetem se šíří další vlna podvodných e-mailů. Ta nynější nabádá ve jménu Exekutorské komory ČR k zaplacení exekutorského dluhu. Ten je ale fiktivní. Navíc e-maily neobsahují ani konkrétní dlužnou částku, jen případnou pokutu.reklama
Čas od času zaplaví český internet podvodné e-maily. Nyní se šíří další lavina, která chce jménem Exekutorské komory CŘ z lidí vymámit fiktivní dluh. Ukázku e-mailu můžete vidět zde a jak je patrné, neobsahuje ani výši dlužné částky, pouze zmiňuje případnou pokutu. Na tyto e-maily se tedy doporučuje nereagovat, nic ani neplatit (ostatně ani není jasné kolik).

E-mail má hlavičku "Exekucni pirkaz" a zneužívá e-mailovou adresu "komora@ekcr.cz". Exekutoři tyto příkazy e-mailem obvykle neposílají, výjimkou jsou jen případy, kdy o to účastník řízení sám požádá. V takovém případě je příkaz vyhotoven ve formátu PDF (a ne textem e-mailu) a vše by bylo digitálně podepsáno elektronickým podpisem exekutora.

Zdroj: ekcr.cz
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře