Pokémoni oživnou ve světě rozšířené reality

Pokémoni oživnou ve světě rozšířené reality
, , aktualita
Niantic Labs dostane od Googlu, Nintenda a Pokémon Company finanční injekci v celkové výši třiceti miliónů dolarů. Jedná se o společnost, která byla dřív částí Googlu, ale pak se osamostatnila.reklama
Zároveň s oznámením, že Google se pouští do restrukturalizace v podobě Alphabetu, přišla i zpráva, že Niantic se stane samostatnou společností. Nyní do Niantic Labs Google a jiní i investují, a to dosti nemálo.

Niantic byla divizí Googlu, která má na svědomí úspěšnou aplikaci Field Trip, jež vám ukáže různé zajímavosti. Dále stála také za hrou Ingress s neuvěřitelným mytologickým pozadím - příběh se rozvíjí dodnes a je skutečně velmi propracovaný.

Niantic Labs hodlá dál pokračovat ve své usilovné práci, jako finanční pomoc obdrží celkem třicet miliónů dolarů. Pro začátek dostane od Googlu, Nintenda a Pokémon Company 20 miliónů dolarů a dalších deset miliónů obdrží po dosažení různých cílů.
Logo Niantic Labs (zdroj: PhoneArena)


John Hanke, generální ředitel Nianticu, prohlásil, že Google, Nintendo a Pokémon Company jsou neuvěřitelní investoři a strategičtí partneři pro další kapitolu společnosti Niantic. Dále se nechal slyšet, že kapitál bude použit na další vývoj Pokemón GO, poté na rozvoj Ingress s jeho prosperující globální komunitou a k vybudování herní platformy z reálného světa.


Pokémon GO je hra, kterou vyvíjí Niantic ve spolupráci s Pokémon Company a s Nintendem. Hra vás zavede do rozšířené reality, kde hráči budou moct hledat Pokémony, chytat je a bojovat jako v reálném světě. Je očekávána v roce 2016 a spuštěna by měla být jak na platformě Android, tak i na iOS. Na základě traileru, který vyšel minulý měsíc, můžete posoudit sami, zdali hra vypadá dobře.

Hra vás bude navádět do míst, kde můžete Pokémony chytat. Když se vám to podaří, můžete je s kamarády směňovat jen díky mobilním telefonům. A potom nebude problém zažít pořádný boj, jak můžete vidět i na videu. Zatím bohužel není jasné, jak vše bude probíhat po technologické stránce.

Zdroj: PhoneArena

Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek