www.svethardware.cz
>
>
>
>

Portable SSD T1: rychlé externí SSD od Samsungu

Portable SSD T1: rychlé externí SSD od Samsungu
, , aktualita
Samsung, v současnosti mezi uživateli jeden z nejoblíbenějších výrobců SSD, si připravil nový model tohoto typu úložiště. Jde ovšem o externí SSD s označením Portable SSD T1, které využije firemní 3D V-NAND.reklama
Jde o relativně nový typ pamětí 3D Vertical NAND, které mají výhodu v tom, že díky navrstveným paměťovým čipům nabízí velmi vysokou hustotu dat. Nejnověji je tak Samsung využil u svého nového Portable SSD T1, který přijde na trh ve třech verzích s kapacitou 250 GB, 500 GB a 1 TB.

Samsung se zde snažil vytvořit elegantní tělo, díky němuž by nám tento kus hardwaru neměl dělat ostudu. Jeho rozměry jsou 71 x 53 x 9,2 mm a hmotnost pouze 30 gramů. Výrobce také prozradil, že povrch disku je kovový a jeho vzor byl vytvořen pomocí laseru.

Co se týče výkonu, pak SSD dosáhne maximální přenosové rychlosti 450 MB/s na rozhraní USB 3.0, přičemž je samozřejmě kompatibilní s USB 2.0/1.1. Hodnoty náhodného čtení a zápisu 4kB bloků dat jsou 8000 IOPS a 21000 IOPS, takže zápis malých souborů je výrazně rychlejší, ale to není nic pozoruhodného. Samsung tak mluví o tom, že jeho Portable SSD T1 je přibližně čtyřikrát rychlejší než klasický externí disk, což by odpovídalo.

U externích úložných zařízení, která budeme s sebou tahat na cesty, je také zvláště důležité zabezpečení dat, které je zde realizováno hardwarovým 256bitovým AES šifrováním. Krom toho je vybaven i jistou teplotní ochranou, která se aktivuje při "extrémních teplotách", aby bylo ochráněno samotné SSD i jeho data.

Samsung's Portable SSD T1 přijdou na evropské trhy koncem tohoto měsíce ve všech verzích, a to za cenu od cca 5500 Kč s tříletou zárukou. To bohužel není zrovna lidová cena, když si vezmeme, že 250GB Samsung 850 EVO přijde na cca 3400 Kč a výkonný Samsung 850 Pro stojí 4300 Kč.

Zdroj: TZ Samsung
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře