PowerColor Devil 13: dva R9 290X chlazené vzduchem

PowerColor Devil 13: dva R9 290X chlazené vzduchem
, , aktualita
Známý to výrobce grafických karet a partner firmy AMD, PowerColor, si připravil dvoučipovou grafickou kartu s moderními Hawaii XT. Nejde však o Radeon R9 295X2, ale o vzduchem chlazený Devil 13 Dual Core R9 290X.reklama
PowerColor Devil 13 Dual Core R9 290X tedy na rozdíl od normálních karet Radeon R9 295X2 nevyužívá ke svému chlazení integrovaný vodní chladič a namísto toho se spoléhá na mohutný vzduchový chladič. Ten zabírá tři sloty a zapojuje tři ventilátory, což je skutečně nutné, neboť ze specifikací modelů Radeon R9 295X2 je známo, že spotřeba se může vyšplhat až na 500 W. Uchladit takové ztrátové teplo pak není nic jednoduchého, i když nový Devil 13 má jádra pracující na frekvenci nižší o 18 MHz.

Na druhou stranu jeho paměti pracují na 1350 MHz, čili 5400 MHz efektivně, zatímco R9 295X2 má 5000MHz paměti. A pokud grafická jádra jsou o 18 MHz pomalejší, pak to znamená, že pracují na rovných 1000 MHz. Každé pak má k dispozici 512bitovou sběrnici a 4 GB paměti.

O napájení karty se stará robustní systém skládající se z 15 fází a komponent PowerIRstage, Super CAp a Ferrite Core Choke. Ventilátory zase mají dvojité lopatky - jedny velké a jedny menší, jež mají vhánět vzduch do středu chladiče, jenž je protkaný celkem deseti heatpipe a také červenými LED. Díky Turbo Timer zůstanou ventilátory v běhu i nějakou dobu po vypnutí PC, aby se karta rychleji zchladila.

Pro napájení jsou využity celkem čtyři kusy 8pinových konektorů PCIe a z fotografie můžete také vytušit, že v příslušenství se nachází také počítačová myš. Jedná se o Razer Ouroboros.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu" Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu"
Společnost Google pro svou službu Translate připravila nový překladový systém GNMT, o němž říká, že výrazně sníží počet chyb. Google dokonce uvádí, že se úroveň překladu systému GNMT blíží tomu, čeho jsou schopni lidé.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře