PowerColor LCS R9 290X: přetaktovaný a vodou chlazený Radeon

PowerColor LCS R9 290X: přetaktovaný a vodou chlazený Radeon
, , aktualita
PowerColor zařazuje do své nabídky grafickou kartu LCS R9 290X, která je vybavena nejvýkonnějším Radeonem, čili R9 290X. Zajímavé je na ní především chlazení realizované pomocí vodního bloku, díky němuž má i přetaktovaný pracovat s rozumnými teplotami.reklama
Dle PowerColor má grafická karta LCS R9 290X i při nejvyšší zátěži udržovat teplotu svého grafického čipu pod 60 °C, ovšem to pochopitelně bude záviset především na tom, do jakého okruhu její vodní blok zapojíme. Především tedy na tom, jaký radiátor využijeme a jak kvalitní bude jeho chlazení. PowerColor se mimochodem o této kartě zmiňuje jako o první a jediné kartě svého druhu, která je opatřena vodním blokem.

Grafická karta LCS R9 290X nám přitom dá možnost využít v podstatě jakékoliv vodní chlazení, neboť výrobce k němu dodává 3/8" a 1/2" fitinky. Samozřejmostí pak je, že vodní blok zabírá celou kartu, a tedy poslouží i k chlazení napájecí oblasti a pamětí.

Co se týče specifikací pak PowerColor LCS R9 290X pracuje na 1060 MHz, čili o 60 MHz nad rámec referenčního taktu a je vybaven 4 GB paměti GDDR5 na 1350 MHz, což je o 100 MHz více než u klasické verze (s ohledem na efektivní takt pak o 400 MHz).

Krom toho s touto kartou dostaneme i 'Gold Power Kit', což je jakási obdoba Ultra Durable u komponent firmy Gigabyte. Jde o digitální napájení s DirectFET a cívkami s feritovým jádrem. Na závěr zbývá jen dodat, že Radeonu R9 290X může vodní blok velmi pomoci, protože tento čip se může v zátěži blížit i teplotě 100 °C, přičemž referenční chladič není zrovna znám svým tichým provozem.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek