PowerColor RX 480 RED Devil: taktovací speciál

PowerColor RX 480 RED Devil: taktovací speciál
, , aktualita
Grafická karta PowerColor Radeon RX 480 RED Devil byla vyrobena s tím, že její majitel by se měl pokusit dostat z ní nejvyšší takty. Tomu je přizpůsobeno její chlazení, napájení a také se chlubí odemčeným BIOSem.reklama
PowerColor Radeon RX 480 RED Devil už na první pohled zaujme svým velkým tříventilátorovým chladičem, který výrazně přesahuje její PCB. Její design je trošku laciný, ale to zde nebudeme řešit a raději se podíváme na technické specifikace a jiné vlastnosti.

Vedle velkého chladiče má tato karta také 8pinový napájecí konektor, přičemž referenční verze si vystačí se 6pinovým, takže ve výsledku je možné kartu dle teoretických limitů napájet až 225 W, zatímco její TDP je 150 W. Nyní je nově k dispozici také softwarová novinka přímo od firmy PowerColor, a to konkrétně "odemčený BIOS", jak samotná ohlašuje.

Nový 256kB BIOS pro RX 480 RED Devil je možné si stáhnout na stránkách PowerColor DevilClub, k čemuž ale potřebujete být registrováni, takže snazší cesta je stáhnout si jej přímo na techPowerUp. Jedná se o volitelný softwarový doplněk, čili ne o doporučenou aktualizaci, a jako takový je určen pro zkušené uživatele odhodlané vymačkat ze své karty maximum. BIOS konkrétně umí zrušit omezení týkající se především limitů napájení a možná i teplot, takže je zřejmé, že budeme taktovat na vlastní nebezpečí. PowerColor také silně doporučuje, abychom jejich silně přetaktovaný Radeon raději ani nezkoušeli testovat pomocí FurMarku, jehož schopnost extrémně zatížit grafické čipy je dobře známá. Varování udává i to, že FurMark je schopný poškodit kartu s novým BIOSem i v případě, že není přetaktovaná. Nicméně nikde není uvedeno, že bychom se flashem tohoto BIOSu dobrovolně zbavili záruky.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek