www.svethardware.cz
>
>

Pozor, další várka podvodných e-mailů, nyní se maskují za omylem zaslané smlouvy

Pozor, další várka podvodných e-mailů, nyní se maskují za omylem zaslané smlouvy
, , aktualita
Po dvou týdnech tu máme zase velký bezpečnostní nápor na naše e-mailové schránky. Přišla další várka podvodných mailů, která se nyní maskuje za "dobráka", který zasílá omylem poslané smlouvy. V příloze je opět počítačový virus.reklama
Před dvěma týdny byl český internet zaplaven podvodnými e-maily, který oznamoval, že příjemce nezaplatil splátky za zboží a částka peněz mu bude stržena z účtu. Dnes se objevila podobná hrozba. Ta obsahuje text, který hovoří o tom, že "pan dobrák" vám zasílá doklady a smlouvu v příloze, které mu údajně byly zaslány omylem. Asi nikoho nepřekvapí, že tato příloha neobsahuje žádnou smlouvu, ale počítačový virus. Přílohu tedy rozhodně neotevírejte.

Citace z podvodného e-mailu:
    Dobrý den.

    Omlouvám se za nežádoucí obtěžování a přeposílám Vám vaše doklady a smlouvu které asi mi byly zaslané omylem.
    Teda aspoň předpokládám že přeposílám správně jelikož Váš email byl uvedený ve smlouvě.
    Doklady a smlouvu odesílám přílohou stejně jak jsem to dostal.
    Prosím o zjištění důvodu tohoto omylu aby příště na můj email se nedostávali další zprávy obsahující nějakou citlivou informaci.


Zdroj: www.csirt.cz
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek