www.svethardware.cz
>
>
>
>

Pozor na nový podvodný e-mail o nezaplacených splátkách za zboží

Pozor na nový podvodný e-mail o nezaplacených splátkách za zboží
, , aktualita
Dnes byl český internet zaplaven novou bezpečnostní hrozbou. Nemálo e-mailových schránek obdrželo zprávu s textem "S politováním Vás informujeme že banka obdržela od společností ...", která v příloze obsahuje virus.reklama
Útočníci našli další způsob, jak ohrozit naše peněženky. Dnes v neděli 9. února 2015 byl český internet zaplaven poplašnými zprávami o neuhrazení promeškaných splátek. Začíná větou "Vážený kliente, S politováním Vám oznamujeme že banka obdržela od společností XYZ, u které jste dřív nakoupil na splátky následující zboží..." a následuje výpis třech produktů a několik odstavců o tom, že vám budou z účty strženy nezaplacené splátky.
klikněte pro zvětšeníPři útoku jsou zneužity názvy společností Mall, Hogner, Miele, CMS Consulting a mnoha dalších a ohání se § 565 zákona 89/2012 Sb., obč. zák. V příloze mailu je archiv RAR, který podle všeho obsahuje počítačový vir, takže rozhodně jej neotvírejte a e-mail smažte. Nebezpečnost přílohy je nyní zkoumána bezpečnostními experty. E-mail je nebezpečný také proto, že na rozdíl od většiny podobných mailů, je psán normální češtinou bez větších gramatických chyb, což mu může přidávat na důvěryhodnosti.

Zdroj: www.csirt.cz
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu
Pokud existuje nějaká oblast spojená s PC trhem, kterou v nejbližších letech čeká prudký a stabilní růst, jsou to SSD. A zvláště ta, která jsou určena pro rozhraní PCI Express, jichž je na trhu naštěstí stále více. Co je tedy dle odhadů čeká do roku 2020?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Australané varováni před vyděračskými USB flash disky Australané varováni před vyděračskými USB flash disky
Australská policie vydala varování před USB flash disky, které už řada lidí našla ve své poštovní schránce. Obsahují totiž tzv. vyděračský malware (ransomware), který zašifruje data na disku počítače a od majitele pak chce za rozšifrování zaplatit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
No Man’s Sky je skoro mrtvý a vývojáři mlčí No Man’s Sky je skoro mrtvý a vývojáři mlčí
Pokud bylo cílem vývojářů No Man’s Sky vytvořit hru, na kterou se co nejdříve zapomene, pak to vypadá, že byl splněn. Oni samotní ostatně na tuto hru již asi zapomněli také, neboť dělají mrtvé brouky.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář