www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Předpověď počasí: liják a upgrade na Windows 10

Předpověď počasí: liják a upgrade na Windows 10
, , aktualita
Když je ten pátek, tak se pro odlehčení a pobavení můžeme podívat na to, co také může přinést snaha Microsoftu co nejaktivněji podsouvat lidem aktualizaci systému na Windows 10. Okno s nabídkou aktualizace vyskočilo při předpovědi počasí.reklama
Mnoho uživatelů si stěžovalo a stěžuje na to, jakým způsobem je jim nabízena aktualizace starších systému na Windows 10. Od letošního února je tento systém dokonce zahrnutý mezi doporučený update, s čímž je spojeno i to, jakým způsobem je tento update nabízen. Čas od času se prostě objeví okno, a to bez ohledu na to, co na počítači právě děláme. Ignorovat přání uživatele, to je ostatně i specialitka aktualizovacího systému v nových Windows 10 a jejich Nastavení. Tam máme pouze dvě možnosti: buď nechat zapnuté automatické aktualizace, nebo se nechat upozornit, že systém si je sám naplánoval a pak máme možnost je párkrát odložit, než si je sám nevyhnutelně aktualizuje a restartuje počítač.

Politika Microsoftu je zkrátka v tomto případě nekompromisní a pocítila to i Metinka Slater z KCCI 8 News, která v přímém přenosu mohla leda přepnout na jiný obraz.


Tento úsměvný případ ale ukazuje na to, jak bezohledný systém aktualizací nyní Microsoft provozuje. Ten navíc ani není zrovna inteligentní, když mi pravidelně nabízí naplánování aktualizací na dobu, kdy je počítač pravidelně využíván a rozhodně není v klidu a připraven pro restart. Iritující je pak zvláště to, že nám systém oficiálně nedává možnost, abychom si mohli aktualizace sami spravovat a funguje jako chůva více než kdy jindy. Jednou z možností je zcela deaktivovat Windows Update, stejně jako můžeme vypnout jiné procesy.

Popřípadě si můžete otevřít nastavení otevřením souboru gpedit.msc a dále vyhledat Konfigurace počítače > Šablony pro správu > Součásti systému Windows > Windows Update. Zde pak lze změnit plánování automatických aktualizací, odložit je nebo změnit frekvenci pro jejich zjišťování. A pokud jste spokojeni se svými Windows 7 nebo Windows 8.x a nechcete, aby vám Microsoft neustále podsouval nabídku aktualizace na Windows 10, můžete využít třeba software GWX Control Panel.

Zdroj: YouTube

Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře