www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Přetaktovaná Asus Strix GTX 750 Ti OC míří na trh

Přetaktovaná Asus Strix GTX 750 Ti OC míří na trh
, , aktualita
Asus se pochlubil svou novou grafickou kartou Strix GTX 750 Ti OC, která je založena na prvním grafickém čipu s architekturou Maxwell - NVIDIA GeForce GTX 750 Ti. Ten je v této kartě přetaktovaný.reklama
Grafická karta ASUS Strix GTX 750 Ti OC již míří do prodeje a přináší grafický čip GeForce GTX 750 Ti přetaktovaný na 1124 MHz s turbem 1202 MHz, přičemž výchozí takty jsou 1020 a 1085 MHz, takže nejde o zanedbatelné zvýšení. Dále je vybavena 2 GB paměti GDDR5 a pro chlazení využívá vzduchový chladič s Asus DirectCU II. To znamená, že jsou zde využity 6mm heatpipe, které se přímo dotýkají grafického čipu. Hliníkové žebroví pak profukuje dvojice ventilátorů, které se vypnou, pokud grafika není v zátěži a teploty jsou pod 50 °C.

Asus také uvádí, že tato karta využívá kvalitní komponenty Super Alloy Power, což jsou například kondenzátory s pevným dielektrikem, cívky s pevným jádrem a tvrzené tranzistory MOSFET. O další zvýšení výkonu se pak můžete sami pokusit díky nástroji GPU Tweak, který umožní nastavit takty GPU a pamětí i napájecí napětí. Stejný nástroj pak umožní streamování živého obrazu přes Internet, přičemž do obrazu lze vložit text, obrázky i záběry z webové kamery.

Strix GTX 750 Ti OC se dle tiskové zprávy objeví na českém a slovenském trhu příští týden s cenou 4199 Kč / 150,99 euro s DPH. Několik obchodů ale již udává, že ji mají skladem (viz níže).

STRIX-GTX750TI-OC-2GD5
  • NVIDIA GeForce GTX 750 Ti
  • PCI Express 3.0
  • 2 048 MB (2 GB) paměti GDDR5
  • Základní takt 1 124 MHz
  • Zvýšená rychlost 1 202 MHz
  • Takt paměti 5 400 MHz
  • 128bitové rozhraní paměti
  • 1× výstup dual-link DVI-I
  • 1× výstup DisplayPort
  • 1× výstup HDMI

Zdroj: TZ Asus

Asus STRIX-GTX750TI-OC-2GD5
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti
Už po nástupu pascalové karty TITAN X bylo jasné, že si NVIDIA někdy přichystá také její čistě herní verzi, kterou už můžeme označit za GeForce GTX 1080 Ti. Ta má dle aktuálních informací nastoupit v lednu vybavená GPU GP102.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala,  3 komentáře
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek