www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Přijde předběžná verze Windows 9 už v září?

Přijde předběžná verze Windows 9 už v září?
, , aktualita
Dle serveru Tom's Hardware by se již na konci příštího měsíce mohla objevit první verze systému Windows 9 "Threshold", která by byla označena jako technology preview. Co od ní můžeme čekat?reklama
Toto "technologické demo" očekávaného systému Windows 9 "Threshold" by tedy dle zdrojů citovaných serverem Tom's Hardware mělo dorazit na konci září či na začátku října a dá uživatelům čichnout k tomu, co mohou očekávat od finální verze tohoto systému. Ten by měl dorazit na trh na jaře příštího roku a přinést uživatelské prostředí, které bude přívětivější k těm, kteří dosud využívají počítače nevybavené dotykovou obrazovkou a namísto toho zůstali u klávesnice a myši. Vrátí se jim Start Menu, i když trošku přepracované, dále budou mít možnost provozovat aplikace pro Metro v okně na desktopu, odstraněn bude Charms Bar a bude tu i celá řada dalších změn. Mluví se dokonce i o tom, že by Windows 9 byly zdarma pro majitele licence systémů Windows XP, Vista, 7 nebo 8.

Starší informace zase uváděly, že systém bude zjišťovat, zda je v systému dotyková obrazovka a dle toho se zařídí. Pokud ano, nabootuje do startovací obrazovky, jakou známe ze systému Windows 8.1 a pokud ne, uživatel po startu uvidí klasický desktop. Start Menu pak bude integrovat známé věci, jako jsou zástupci často využívaných aplikací, řádku pro vyhledávání, tlačítko pro vypnutí počítače (či restart, uspání, atd.), ovšem i dlaždice s aplikacemi pro Metro. Startovací obrazovka by ale měla být viditelná stále jen jako okno, takže uživatel neztratí kontakt s desktopem.

Další známou věcí je, že Windows 9 budou obsahovat virtuální asistentku Cortanu, která je prý prozatím v tomto stádiu vývoje stále jako samostatná aplikace, tedy ne součást systému, takže je otázkou, zda se jí stane už v chystané předběžné verzi. Otázkou rovněž je, zda Microsoft na veřejnost vypustí více než jednu předběžnou verzi systému. Ta chystaná pro přelom září a října má být volně k dispozici pro veřejnost a její uživatelé budou muset akceptovat povinné a automatické měsíční aktualizace. Před vypuštěním ostré verze by se mohla objevit ještě RTM verze, stejně jako v případě systému Windows 8.

Zdroj: Tom's Hardware
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek