www.svethardware.cz
>
>
>
>

Problém Lenova s bezpečností řeší Microsoft

Problém Lenova s bezpečností řeší Microsoft
, , aktualita
Bezpečnostní problém počítačů Lenovo s adwarem Superfish nebylo pro leckteré uživatele snadné vyřešit. Naštěstí jim pomocnou ruku podává Microsoft. Windows Defender bleskově dostal update, který rychle, snadno a spolehlivě odstraňuje onen nešťastný program.reklama
O celé záležitosti jsme vás podrobně informovali v předchozím článku, včetně odkazu na možné řešení problému. Na pomoc však přispěchal Microsoft a aktuální update jeho Windows Defenderu teď umožňuje elegantně vyřešit celý problém doslova několika kliknutími myši.

Pokud tedy shodou okolností máte počítač Lenovo s oním problematickým programem (viz náš dřívější článek), můžete využít zabudovaný Windows Defender a celou záležitost razantně ukončit. Máte-li nainstalován jiný antivirový program, dočasně ho pro jistotu vypněte, proveďte update Defenderu a nechte ho nevítanou havěť zlikvidovat.

Určitě se dá očekávat, že i ostatní dodavatelé antivirových programů brzy dodají aktualizace svých systémů, které umožní problém vyřešit.

Podtrženo a sečteno - Lenovo má pětku a na delší dobu parádní ostudu. Microsoft má tentokrát jedničku za promptní reakci a řešení problému, přestože Defender obecně není považován za zrovna nejlepší antivirové a bezpečnostní řešení. Zajímavé a smutné na tom je to, že Lenovo zřejmě vůbec nevědělo, jaký „dáreček“ uživatelům přibaluje.

A jak jste na tom s crapwarem a adwarem vy? Neřešíte to a ani o tomhle zbytečném balastu ve vašem počítači nevíte? Nebo vám crapware vadí a rovnou všechen odinstalujete hned po koupi nového počítače? Anebo dokonce patříte mezi „extrémisty“, kteří radši rovnou přeinstalují celý operační systém hned, jak si přinesou nový počítač domů?

Zdroj: Neowin
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře