www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Proč Nintendo stáhlo NES Classic? Prý i kvůli nové SNES

Proč Nintendo stáhlo NES Classic? Prý i kvůli nové SNES
, , aktualita
Nintendo se rozhodlo, že i přes velký zájem o konzoli NES Classic Edition, který její cenu hnal vysoko přes doporučenou částku, dodrží svůj záměr vytvořit limitovanou edici. Stáhlo ji tak z trhu, ale prý i proto, aby připravilo SNES Classic Edition.reklama
Konzole Nintendo u nás nebývaly moc oblíbené a známé na rozdíl od osmibitů či počítačů Amiga, za něž pak už nastoupila ve velkém PC. Nyní ale budeme mít možnost jejich éru opět zažít, respektive stále máme, neboť u nás je NES Classic Edition na rozdíl od západních trhů běžně k dostání, i když cena ohlášeným 60 dolarům ani zde neodpovídá. Dle Eurogameru se už ale můžeme těšit na SNES Classic Edition.

Konzole SNES (Super NES) je již 16bitová a na trh přišla v Japonsku v roce 1990 a v Evropě o dva roky později (na fotografii je americká verze SNS-001). Nešlo o stejné zařízení pro všechny trhy a jeho vzhled se často podstatně lišil, i když ovladače si byly velice podobné. Pro Evropu byla připravena PAL verze, kterou vidíte dole.

SNES nabídla ve své době velice slušnou grafiku i zvuk a také podporu cartridgí, které mohly nést další čipy jako koprocesory umožňující dostatečně rychlý běh her, aby mohlo SNES zůstat déle konkurenceschopné. Jedna z her, která je využívala byl dokonce i první Dungeon Master.

Nintendo samo ještě nepotvrdilo, že na SNES Classic Edition pracuje, ale pokud ano, jistě na tom nebude muset dlouho pracovat. Samotná NES Classic Edition totiž může být poměrně snadno modifikovaná na to, aby na ní běžely hry pro SNES, Genesis a dokonce i N64. Očekává se ale, že tentokrát si Nintendo za SNES Classic Edition, pokud skutečně přijde na trh, řekne o výrazně vyšší částku než 60 dolarů. Stejně tak je otázka, zda by Nintendo i zde oficiálně poskytlo jen fixní nabídku her jako nedílnou součást staronové konzole, ale jak už bylo řečeno, to v případě NES Classic Edition nikomu nezabránilo, aby si na ní nakonec spouštěl co chtěl.

Zdroj: Eurogamer
reklama
Nejnovější články
Objevily se fotografie stroje od Elona Muska na hloubení tunelů Objevily se fotografie stroje od Elona Muska na hloubení tunelů
Zdá se, že Elon Musk se pouští do svého projektu s tunely. Už dřív zveřejnil na Twitteru svůj zájem o hloubení tunelů sloužících k transportu, nyní se objevily fotografie ukazující stroj na kopání tunelů.
28.4.2017,  aktualita, Kateřina Hoferková,  4 komentáře
QNAP TS-x53B: čtyřjádrové NAS s volným PCIe QNAP TS-x53B: čtyřjádrové NAS s volným PCIe
Společnost QNAP představuje řadu NAS serverů TS-x53B vybavených čtyřjádrovým procesorem, rozhraním USB typu C a také slotem PCI Express, který lze využít hned několika způsoby, což nám zajistí dostupné karty.
28.4.2017,  aktualita, Jan Vítek
Prey přijde už brzy, jaké jsou nároky? Prey přijde už brzy, jaké jsou nároky?
Nadějná 3D akce Prey vyvíjená v Arkane Studios a distribuovaná Bethesdou přijde na trh už příští týden v pátek. Po letech spekulací, fám i obav o její zrušení se tak tato hra vrací v moderní podobě, aby navázala na původní kus z roku 2006.
28.4.2017,  aktualita, Jan Vítek
Cassini úspešně proletěla mezi Saturnem a jeho prstenci Cassini úspešně proletěla mezi Saturnem a jeho prstenci
Na sondu Cassini jsme se naposledy zaměřili v době, kdy se už chystala na svůj premiérový průlet mezi Saturnem a jeho nejbližšími prstenci. Nebylo přitom vůbec jasné, zda sonda takový manévr vůbec přežije, ale podařilo se.
28.4.2017,  aktualita, Jan Vítek
Acer Predator X27 podporuje HDR na 4K i vysoké obnovovací takty Acer Predator X27 podporuje HDR na 4K i vysoké obnovovací takty
Acer si připravil velice zajímavý herní monitor, který bude určen pro ty nejnadupanější herní sestavy. Nabízí totiž nativní rozlišení 4K, a to při obnovovací frekvenci až 144 Hz. Nádavkem tu máme také HDR, což znamená i vysoký jas.
28.4.2017,  aktualita, Jan Vítek