www.svethardware.cz
>
>
>

Prodeje desktopových 3D tiskáren raketově stoupají

Prodeje desktopových 3D tiskáren raketově stoupají
, , aktualita
Desktopové 3D tiskárny, za něž se považují modely s cenou pod 5000 dolarů, zažívají velice úspěšné období. Jejich prodeje totiž raketově rostou, a každý rok se tak více a více rozšiřují, ovšem stále nejde o běžná domácí zařízení.reklama
Desktopové 3D tiskárny je skutečně široký pojem, pokud jde o všechny modely do ceny 5000 dolarů. Můžeme si je totiž pořídit už za několik stovek dolarů, ať jde o modely specializovaných výrobců jako MakerBot, nebo i jinak známých firem, například americké Dremel vyrábějící drobné elektrické nářadí pro kutily.

Co se týče celé skupiny desktopových tiskáren, její prodeje v minulém roce vyrostly o téměř 70 procent, což zajistila širší nabídka, všeobecně klesající ceny a také lepší vlastnosti a schopnosti moderních 3D tiskáren. Dle údajů společnosti Wohlers Associates se prodeje zvedly z 164 tisíc kusů na 278 tisíc, a to tedy za pouhý rok. Můžeme tedy očekávat, že v tom letošním se už přehoupnout přes hranici půl milionu. Celková hodnota trhu Additive Manufacturing (AM), který zahrnuje zařízení tvořící 3D objekty po vrstvách, se dostala na 5,1 miliardy dolarů a v roce 2018 už to má být dokonce 12,8 miliardy.

V minulém roce také na trhu působilo již 62 společností prodávajících průmyslové 3D tiskárny (modely s cenou nad 5000 USD), takže jejich počet se od roku 2011 zdvojnásobil. Wohlers Associates také zaznamenali změnu ve využití 3D tiskáren, které byly doposud zapotřebí především pro tvorbu prototypů, přičemž finální výrobky byly tvořeny klasickými postupy.

Nyní tak probíhá transformace z "prototypové minulosti v produkční budoucnost". Dle Tima Caffreye z Wohlers Associates je pro výrobce 3D tiskáren daleko více příležitostí ve výrobě modelů určených pro samotnou produkci, což se odrazí také v penězích, které se takovým přístupem dají vydělat. Nejspíše tím ale nemyslí 3D tisk jako náhradu dejme tomu běžného lisování plastových výrobků ve velkém. Uvažujme spíše o 3D tisku a jeho schopnosti tvořit ve velkém produkty, jež se od sebe budou více či méně lišit, neboť každý takový vytisknutý objekt je originál. Do toho mohou spadat třeba 3D tisková centra podobná dnešním copy centrům, která by ostatně mohla tímto způsobem snadno rozšířit svou nabídku služeb.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tiskárny
reklama
Nejnovější články
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek