www.svethardware.cz
>
>
>
>

Prodeje grafik mají klesnout až o 40 %, klesne i cena?

Prodeje grafik mají klesnout až o 40 %, klesne i cena?
, , aktualita
Hlavní prodejci samostatných grafických karet, čili společnosti AMD a NVIDIA, mají důvod k obavám. Dle doposud známých čísel v tomto čtvrtletí čelí velmi výraznému poklesu prodejů grafických karet, a to až o 40 procent.reklama
Pokles o 30 až 40 % se naštěstí netýká meziročního srovnání stejných kvartálů (Q2), ale srovnání prvního a druhého kvartálu tohoto roku. Ten bývá oproti prvnímu tradičně slabší, ovšem tak výrazný pokles je přece jen trošku strašidelný. A jaké jsou jeho příčiny?

Výrobci za tím vidí přetékající sklady dosud neprodaných grafických karet, a to zvláště u koncových prodejců, což pozastavuje objednávky na nové kusy. Ještě před několika měsíci se grafické karty velmi dobře prodávaly, a to především díky zájmu uživatelů, kteří je využívají pro těžbu virtuální měny (BitCoin, LiteCoin). Tento zájem dokonce vyhnal ceny Radeonů R9 vysoko nad původní částky, s nimiž byly tyto Radeony uvedeny na trh. AMD pak nedávno ohlásilo, že se zasadilo o snížení cen Radeonů.

Zájem ale začal upadat s tím, jak klesla hodnota Bitcoinu a dalších virtuálních měn a řada lidí si uvědomila, že se jim něco takového nevyplatí dělat. Ti podnikavější pak přešli na jiné způsoby těžby, které nepotřebují výkonné a žravé grafické karty, ale specializované ASIC. V důsledku se tak na bazarovém trhu objevilo velké množství levně prodávaných grafických karet, jež ztratily pro své majitele smysl, což k prodeji nových kusů samozřejmě nepřispívá.

Výrobci grafických karet se dle Digitimes obrátili na firmy AMD a NVIDIA s tím, aby jim pomohly zvýšit prodeje snížením cen grafických čipů. Nicméně obě na to reagovaly tak, že raději snížily produkci. Nicméně sklady prý i tak stále přetékají, což může vyústit ve snižování cen, takže pokud se zrovna poohlížíte po nové grafice, možná se vyplatí počkat na to, co se s cenami v příštích týdnech stane.

Zdroj: Digitimes
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Dnes,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře