www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>
>

Prodeje LCD monitorů: jak si stojí výrobci?

Prodeje LCD monitorů: jak si stojí výrobci?
, , aktualita
Společnost International Data Corporation (IDC) monitorující prodeje různých typů produktů na celosvětovém trhu vydala zprávu o prodejích LCD monitorů za druhý kvartál tohoto roku. Podívejme se, jak si stojí jednotliví výrobci.reklama
Na trhu s LCD monitory je situace poměrně vyrovnaná a žádný z výrobců nemá výraznou převahu, i když změny v prodejích jsou v některých případech značné. Hlavní zprávou je, že prodeje LCD monitorů meziročně klesly o 2,9 procenta, čili srovnáváme stejné kvartály tohoto a předchozího roku. To víceméně reflektuje i vývoj prodejů počítačů PC. IDC předpokládá, že trend prodejů bude spíše sestupný a v tomto roce bude celkový počet 107 milionů prodaných kusů. Nicméně i tak jsou reálná čísla lepší, než se předpokládalo, za což může především silný mezikvartální růst v USA, a to o 11 %.

V posledním roce to odnesla především společnost LG Electronics, která má z první pětky nejnižší podíl a naopak nejvíce získala společnost Lenovo, čili tyto dvě společnosti si vyměnily pozice. Na prvních třech příčkách, které okupuje Dell, Samsung a HP, už není tak živo, a všechny tři firmy si tak udržely své dvouciferné podíly.

Co se týče používaných technologií, pak dnes už bereme LED podsvícení jako samozřejmost a slovy čísel se tento způsob využívá u 93 % nových monitorů, přičemž ještě před rokem to bylo o více jak 10 procent méně. Mezi úhlopříčkami pak jednoznačně vedou 21,x" obrazovky s podílem 22,5 % a nejrozšířenějším poměrem stran je zcela nepřekvapivě 16:9 s masivním 82,4% podílem. Následuje sedmkrát méně rozšířený 16:10. Monitory vybavené dotykovou obrazovkou jsou stále velmi málo rozšířené s podílem pouze 0,4 % a téměř 40 % z nich se prodá v USA. Je ale pravděpodobné, že se do této statistiky nepočítají dotykové panely, jež jsou součástí počítačů AiO. To by pak statistiky vypadaly asi trošku jinak.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik