www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Prodeje Windows 7 na spotřebitelských PC končí na podzim

Prodeje Windows 7 na spotřebitelských PC končí na podzim
, , aktualita
Microsoft na konci minulého týdne aktualizoval informace týkající se životnosti svých operačních systémů. Nově se ukázalo, že Windows 7 verzí Home Basic, Home Premium a Ultimate budou v nových počítačích prodávány do konce října 2014.reklama
V prodeji pak mají zůstat už jen Windows 7 Professional, jejichž konec ještě nebyl určen. A jak je vidět z tabulky, konec prodeje retail verzí všech Windows 7 byly ukončeny již v minulém roce, nicméně to je jedna věc a reálná dostupnost je už věc druhá. Dnes tak stále není žádný problém si pořídit i krabicovou verzi Windows 7, neboť v prodejním řetězci jako obvykle existuje velká zásoba.

Windows 7 jsou přitom velmi úspěšným systémem, jehož podíl na trhu ještě na konci minulého roku rostl daleko výrazněji než podíl systémů Windows 8 a 8.1. Existuje stále dost podniků, které ani nepřešly z Windows XP na modernější Windows 7 a právě z tohoto důvodu prý Microsoft zatím nechce ukončit prodeje Windows 7 Professional. S tím je ostatně spojeno i to, že systému Windows XP už 8. dubna bude ukončena podpora, což znamená už žádné nové aktualizace a bezpečnostní záplaty. Možná že poté přijde další vlna, která přinese zvětšování podílu Windows 7.

Co se týče plánovaného celkového ukončení podpory systému Windows 7, pak ten je ještě daleko, až v roce 2020, přičemž ještě předtím nás čeká konec podpory systému Vista.

Na konec podpory Windows XP se mimochodem těší Google, který v tom vidí příležitost k tomu, aby nalákal zákazníky na své počítače s operačním systémem Chrome. Ty totiž mají podporovat i aplikace pro Windows, na čemž má Google spolupracovat s VMware.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek