www.svethardware.cz
>
>
>

Profesionální AMD FirePro W9100 se 16 GB RAM na trhu

Profesionální AMD FirePro W9100 se 16 GB RAM na trhu
, , aktualita
Společnost AMD oficiálně představila a uvedla na trh svou novou nejlepší profesionální grafickou kartu FirePro W9100, která přichází vybavena 16 GB paměti GDDR5 RAM a slibuje vysoký výkon 2,6 TFLOPS DP (double precision).reklama
AMD FirePro W9100 byla prezentována již na konci března, kdy jsme se už mohli dozvědět o jejím vysokém výkonu 5,24 TFLOPS, respektive 2,62 TFLOPS (DP), což je přesně polovina. AMD také prozradilo, že karta ponese celých 16 GB vlastní paměti a také bude možné ji kombinovat s dalšími třemi v jednom systému, což slibuje i slušné škálování výkonu.

Krom toho je nová FirePro vybavena šesti rozhraními DisplayPort 1.2, které umožní připojit šest monitorů s rozlišením 4K, což jsou například nové Dell UltraSharp 4K. Ty byly ve zprávě zmíněny i ve spojitosti s pracovními stanicemi Dell Precision, v nichž se nové profesionální grafiky uplatní. Vedle toho se ale objeví také v HP Z820 a HP Z620 Workstation nebo systémech firem Armari Ltd., BOXX Technologies, Colfax, LumaForge, Mouse Computer, PSSC Labs, Scan Computers Ltd., SilverDraft, Supermicro a dalších.

AMD FirePro W9100 nám kromě již uvedených vlastností nabídnou podporu OpenCL 2.0 pro CAD/CAM/CAE a jiné aplikace a pak můžeme ještě zmínit propustnost pamětí, která na 512bitové sběrnici dosahuje 320 GB/s.

Samotná karta již má být k dispozici a nabízí ji hlavní partner firmy AMD, společnost Sapphire Technology.

Zdroj: TZ AMD
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek